A négy mérkőzés után százszázalékosan álló Győri Audi ETO bebiztosította csoportelsőségét, miután a Bajnokok Ligája középdöntőjében 25-25-öt játszott hazai pályán a a spanyol Itxako Navarrával.

Eredmény, női BL, középdöntő, 5. forduló, I. csoport:
Győri Audi ETO KC - Itxako Navarra (spanyol) 25-25 (11-13)
Győr, 2000 néző
v.: Geipel, Helbig (német)
gól: Görbicz 8/6, Lekic 5/1, Orbán 3, Amorim 3, Radicevic 3, Gros 2, Löke 1, illetve Martin 8/5, Barbosa 7/1, Sopronyi 3, Egozcue 2, Zebic 2, Pinedo 2, Fernandez 1

A Valceával vívja az elődöntőt a Győr

Élő közvetítés

A mérkőzés előtt a hazaiak Heidi Lökét köszöntötték, aki a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) által rendezett választáson a 2011-es esztendő legjobb női játékosa lett.

Ahogy Karl Erik Böhn előre jelezte, megpróbált több lehetőséget adni azoknak, akik egyébként kevesebbet játszottak, másrészt taktikai variációk próbálgatására is alkalmasnak tűnt a mérkőzés.

Így aztán az ETO 5+1-es védekezéssel kezdett, Görbicz rátapadt Barbosára, de ez szemmel láthatóan nem zavarta meg a spanyol együttest. Navarro kiválóan védett, Carmen Martín nem tudott hibázni a heteseknél, míg a védelem a francia Tervel vezérletével tökéletesen semlegesítette Lökét.

1-3 után ugyan néhány Görbicz-büntetővel megfordult az állás, de kevesen hitték volna, hogy 5-4 után 14-13-nál vezet majd ismét a magyar bajnok.

Az első félidőben végig az Itxako akarata érvényesült, 6-9 után a 20. percben Böhn pályára is küldte Radicevicet, Lekicet, Grost és Kovacsicsot. 8-12-nél a nézők is hüledeztek, de Amorim és Radicevic révén sikerült a szünetig felzárkózni (11-13).

Forrás: MTI/Illyés Tibor

A statisztika beszédes volt: amíg Pálinger Katalin jónak mondható 38 százalékkal védett, addig Navarro neve mellett elképesztő adat, 57 százalék állt.

A második félidőt egy gyors 3-0-s hazai roham vezette be, Löke is megszerezte első - és mint később kiderült egyetlen - találatát, Lekic remekelt, de 20-18 után is volt visszaút a spanyoloknak.

A hajrá egyik kulcsmomentuma Pálinger bravúrja volt, az 55. percben 22-24-nél kivédte Fernandez ziccerét, Orbán és Lekic góljaival sikerült egyenlíteni. Az utolsó két percben még Carmen Martin és Lekic váltott gólt, 25-25-nél időntúli szabaddobásból Barbosa még megdöngette a kapufát, de maradt az iksz.

Miután a Larvik hazai pályán súlyos vereséget szenvedett a Midtjyllandtól, teljesen nyitottá vált a másik továbbjutó kérdése.