Elsőként a Los Angeles Kings jutott be az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoportdöntőjébe, miután nyugaton negyedszer is legyőzte a St. Louis Bluest.

NBA: bajban van az alapszakasz legjobbja

A Kings az NHL történetének első csapata, amely utolsó, nyolcadik rangsoroltként kiejtette főcsoportjának első és második kiemeltjét. A Kings a nyitókörben az alapszakasz-győztes Vancouver Canucks alakulatát búcsúztatta. A következő ellenfele a Phoenix Coyotes-Nashville Predators párharc továbbjutó lesz, jelenleg 3-1-re vezet előbbi gárda.

A Los Angeles utoljára 1993-ban - még a legendás Wayne Gretzky vezérletével - jutott ilyen messze a rájátszásban, akkor nagydöntős volt, és veszített a Montreal Canadiensszel szemben.

Keleten a New Jersey Devils összesítésben már 3-1-re vezet a vendég Philadelphia ellen. A vendég Flyers a vasárnapi mérkőzésen 2-0-ra elhúzott, ám a Devils gyorsan egyenlített, és végül a 40. születésnapját ünneplő Martin Brodeur remek védéseinek köszönhetően 4-2-re győzött.

Eredmények, Keleti főcsoport, 4. mérkőzés:
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 4-2
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a New Jersey javára.