Hazai sikerrel folytatta Európa-bajnoki selejtezősorozatát a magyar férfikosárlabda-válogatott, miután negyedik mérkőzésén 77-64-re legyőzte Ciprust.

Eredmény, C csoport, 4. forduló:
Magyarország - Ciprus 77-64 (21-21, 18-9, 26-20, 12-14)
a legjobb magyar dobók:
Lóránt 25, Hanga 22, Szabó M. 7

A selejtezőben három mérkőzés után egy győzelemmel és két vereséggel álló magyarok eleinte nem bírtak az eddig nyeretlen ciprusiakkal, akik döntetlenre hozták a küzdelmes nyitónegyedet. A folytatásban aztán Tóth Ádám zsákolásával 29-23 lett, ám ezután az ellenfél kihasználta a háromperces hazai kosárcsendet, és az amerikai születésű Anthony King révén felzárkózott.

A félidő - amelyben a csapatok összesen csaknem húsz triplakísérletet rontottak el - hajrája egy 9-0-s rohammal Lóránt Péteréké lett, így a nagyszünetben 39-30 volt az állás.

A házigazdák lendülete térfélcsere után is megmaradt, az Olaszországba szerződött Lóránt és a spanyol Manresában légióskodó Hanga Ádám vezérletével a válogatott hamarosan 15 pontos előnyre tett szert (59-44).

A ciprusiak hasztalanul próbáltak tíz ponton belülre kerülni, Rátgéber László szövetségi kapitány együttese a mindössze egy értékesített tripla ellenére tartotta a különbséget. A csata végül magabiztos magyar sikerrel zárult, a meccs hőse a 25 pontot és 7 lepattanót gyűjtő Lóránt Péter lett.

A 2/2-es mérlegnél tartó magyarok csütörtökön Ukrajnát fogadják ugyancsak Pécsen. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.