A magyar férfikosárlabda-válogatott 97-81-es vereséget szenvedett az osztrák csapattól az Európa-bajnoki selejtezősorozat szerdai mérkőzésén.

Eredmény, C csoport, 6. forduló:
Ausztria - Magyarország 97-81 (27-15, 23-23, 26-25, 21-18)
A legjobb magyar dobók
: Hanga 20, Szabó 16, Trotter 16

A selejtezőben öt mérkőzés után 2/3-as győzelem/vereség mérleggel álló magyarok - akik a két csapat első mérkőzésén augusztus 21-én 81-75-re győztek - rendkívül álmosan kezdtek, ezt pedig ki is használták a vendéglátók, és két perc után már 10-0-ra vezettek. Az osztrákok főként a hárompontos vonalon kívülről voltak eredményesek, és 27-15-ös előnnyel zárták az első negyedet.

Rátgéber László alakulata a folytatásban sem tudott feljebb zárkózni, így a nagyszünetben 50-38 volt az állás. A harmadik felvonásban ugyan jól kezdett a magyar válogatott, ám egy újabb hullámvölgyet követően ismét elléptek az osztrákok, és a zárónegyednek 13 pontos hazai előnnyel indultak neki a csapatok.

A tetemes hátrány miatt kapkodóvá vált a magyarok játéka, így a hajrában sem sikerült megszorongatni az osztrákokat. A 2/4-es mérlegnél tartó magyarok szombaton Szombathelyen a horvátokat fogadják. A csoportok első két helyezettje, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai Eb-n.