Társoldalunk:

A nőikézilabda-Eb menetrendje és eredményei

2012.12.11. 22:00

December 4-16-a között négy szerbiai városban rendezik a 10. női kézilabda Európa-bajnokságot.

A csoport (Belgrád) Norvégia Szerbia Ukrajna Csehország
B csoport (Nis) Franciaország Macedónia Svédország Dánia
C csoport (Újvidék) Magyarország Németország Spanyolország Horvátország
D csoport (Versec) Montenegró Izland Románia Oroszország


December 4., kedd:
1. forduló:
A csoport (Belgrád):
Csehország - Ukrajna 25-22 (12-7)
Norvégia - Szerbia 28-26 (17-12)

B csoport (Nis):
Franciaország - Macedónia 29-16 (15-10)
Svédország - Dánia 27-26 (13-15)

C csoport (Újvidék):
Németország-Spanyolország 20-23 (12-13)
Magyarország - Horvátország 27-28 (14-15)

D csoport (Versec):
Montenegró - Izland 26-16 (10-7)
Románia - Oroszország 21-21 (12-7)

December 5., szerda:
2. forduló:
C csoport (Újvidék):
Spanyolország - Horvátország 25-21 (13-10)
Magyarország - Németország 24-21 (11-14)

D csoport (Versec):
Montenegró - Oroszország 30-27 (20-14)
Románia - Izland 22-19 (15-13)

December 6., csütörtök:
2. forduló:
A csoport (Belgrád):
Szerbia - Ukrajna 25-23 (14-10)
Norvégia-Csehország 21-19 (10-12)

B csoport (Nis):
Svédország - Macedónia 26-15 (11-8)
Dánia - Franciaország 28-27 (15-12)

December 7., péntek:
3. forduló:
C csoport (Újvidék):
Magyarország - Spanyolország 32-31 (17-14)
Horvátország - Németország 16-17 (7-8)

D csoport (Versec):
Oroszország - Izland 30-21 (15-8)
Románia - Montenegró 20-23 (10-9)

December 8., szombat:
3. forduló:
A csoport (Belgrád):
Norvégia - Ukrajna 18-17 (8-11)
Szerbia - Csehország 28-24 (12-15)

B csoport (Nis):
Dánia - Macedónia 37-30 (17-13)
Franciaország - Svédország 24-17 (13-8)

* * *

Középdöntő:
December 9., vasárnap:
középdöntő, 1. forduló, II. csoport (Újvidék):
Románia - Spanyolország 31-26 (15-12)
Montenegró - Magyarország 28-26 (15-9)
Németország - Oroszország 26-26 (16-13)

December 10., hétfő:
középdöntő, 1. forduló, I. csoport (Belgrád):
Szerbia - Svédország 23-23 (13-14)
Norvégia - Franciaország 30-19 (14-10)
Dánia - Csehország 33-30 (13-12)

December 11., kedd:
középdöntő, 2. forduló, I. csoport (Belgrád):
Franciaország - Csehország 24-22 (14-10)
Norvégia - Svédország 28-25 (12-14)
Szerbia - Dánia 29-26 (16-14)

II. csoport (Újvidék):
Spanyolország - Oroszország 25-25 (13-14)
Németország - Montenegró 27-20 (14-9).
Magyarország - Románia 25-19 (14-12)

December 12., szerda:
SZÜNNAP

December 13., csütörtök:
középdöntő, 3. forduló, I. csoport (Belgrád):
Svédország - Csehország 35-26 (14-14)
Szerbia - Franciaország 18-17 (10-6)
Dánia - Norvégia 35-33 (15-17)

A csoport végeredménye:
1. Norvégia 8
2. Szerbia 7
3. Dánia 6
4. Svédország 5
5. Franciaország 4
6. Csehország 0

II. csoport (Újvidék):
Magyarország - Oroszország 25-31 (11-13)
Montenegró - Spanyolország 27-23 (13-16)
Németország - Románia 25-23 (16-9)

A csoport végeredménye:
1. Montenegró 8 pont
2. Magyarország 6
3. Oroszország 5 (130-127)
4. Németország 5 (119-116)
5. Románia 3
6. Spanyolország 3

December 14., péntek:
SZÜNNAP

II. csoport (Újvidék):
December 15., szombat (Belgrád):
az 5. helyért: 
Dánia - Oroszország 32-30

elődöntők:
Norvégia - Magyarország 30-19
Montenegró - Szerbia 27-26 (13-14)

December 16., vasárnap (Belgrád):
a 3. helyért: Magyarország - Szerbia 41-38 (21-19, 33-33), hosszabbítás után
döntő:Montenegró - Norvégia 34-31 (12-11, 24-24, 28-28), kétszeri hosszabbítás után