Harmincnyolc pontos vereséget szenvedett a Győr nőikosárlabda-csapata a Szpartak Moszkva vendégeként a Euroliga kilencedik fordulójában.

Eredmény, 9. forduló, A csoport:
Szpartak Moszkva (orosz) - HAT-AGRO UNI Győr 100-62 (22-13, 32-18, 22-20, 24-11)
a magyar csapat legjobb dobói:
Kublina 14, Raksányi 9

A nyolc forduló után négy győzelemnél és négy vereségnél tartó győriek már a nyitónegyedben tízpontos hátrányba kerültek a 6/2-es mérleggel éllovas, négyszeres Euroliga-bajnok Szpartak ellen. A kétszer annyi lepattanót szedő moszkvaiak egy 9-0-s rohammal kezdték a második játékrészt, és a 13. percben már húsz ponttal vezettek. Raksányi Krisztina és a lett Ieva Kublina mellé a többiek nem tudtak felnőni a Rába-partiaknál, így a félidőben már 54-31 volt az állás.

Fordulás után csökkent a tempó, Füzy Ákos együttese ekkor tartotta a lépést riválisával, Kublina pedig a mezőny legeredményesebbjévé lépett elő. A 76-51-ről egy 11-0-s hazai sorozattal induló zárószakaszban sem történt már meglepetés, az oroszok tovább növelték előnyüket, és végül könnyedén nyertek.

A 4/5-ös mérlegnél tartó győriek jövő csütörtökön a spanyol Rivas Ecopolist fogadják.