A Szolnok férfikosárlabda-csapata hazai pályán könnyedén legyőzte az izraeli Holont az Eurochallenge-kupa nyolcaddöntős szakaszának ötödik fordulójában.

Papírforma győri kosárvereség az Euroligában

Eredmény, Eurochallenge-kupa, nyolcaddöntős szakasz, 5. forduló, J csoport:
Szolnoki Olaj - Holon (izraeli) 81-66 (28-16, 16-7, 24-19, 13-24)
a magyar csapat legjobb dobói:
Florence 20, Sehovic 13, Báder 11

Gyorsan kiütközött a két csapat közti különbség: 4-4 után a házigazdák előbb a montenegrói Sead Sehovic, majd az amerikai James Florence révén nagy rohamba kezdtek, így a 8. percben már 24-9-re elhúztak. A folytatásban maradt a Szolnok egyértelmű fölénye, a 17. percben 41-21 állt az eredményjelzőn, a félidő vége pedig 44-23 lett.

A magyar bajnok és kupagyőztes térfélcsere után végképp egyértelművé tette a helyzetet, 58-30-nál gyakorlatilag eldőlt a találkozó.

A harmadik negyed hajrájában a hazai kispadosok összesen 16, míg az izraeli cserék nulla pontnál tartottak. A 68-42-ről induló zárószakaszra még maradt némi izgalom, a vendégek feljöttek 11 pontra (69-58), ám az Olaj végül begyűjtötte a kötelező győzelmet, és készülhet a nyolcaddöntős szakasz jövő keddi zárására, amikor a jelenleg 3/1-gyel álló francia Levallois-t fogadja.

Akkor dől el, hogy Nenad Asceric tanítványai bejutnak-e a negyeddöntőbe.

A csoport másik mérkőzésén:
Levallois (francia) - Gravelines (francia) 86-87

Az állás: 1. Gravelines 9 pont, 2. Levallois 8 (440-390), 3. Szolnok 8 (382-384), 4. Holon 5

A négyesből az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe.