A Győri Audi ETO nőikézilabda-csapata óriási csatában, idegenben is legyőzte a Buducnost Podgorica együttesét, így a címvédő montenegrói együttes nem jutott be a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé. A magyarok sorozatban tizenegyedik győzelmüket aratták a BL-ben, ilyen sorozatra korábban még nem voltak képesek.

Eredmény, női BL, középdöntő, I. csoport, 5. forduló:
Buducnost Podgorica (montenegrói) - Győri Audi ETO KC 21-22 (12-13)
Cvijic 6, Knezevic 4/2, Bulatovic 4, Gjeorgijevska 3, Mehmedovic 2, Pavicevic 2, illetve Görbicz 7/5, Löke 5, Radicevic 4, Amorim 3, Lekic 2, Kovacsics 1.

A hazaiak számára csak a pontszerzés jelentett volna esélyt a továbbjutásra, a biztos csoportelső Győr mögött ugyanis a norvég Larvik három ponttal előzte meg a címvédő Buducnost Podgoricát.

A hazaiak ennek megfelelően győzni szerettek volna, de negyedóra elteltével már 11-54 állt a Győr neve mellett. Dragan Andzic azonban időt kért, felrázta tanítványait, akik a félidő végére 13-12-re fel is kapaszkodtak.

A második játékrész közepére újra hullámvölgybe került az ETO, a Buducnost 19-17-re megfordította az eredményt, de a hajrára Radicevic, Amorim és Görbicz góljaival sikerült visszavenni az előnyt, majd emberhátrányban kivédekezni az utolsó két percet.

A Győr végül 22-21-re győzött, ezzel a Podgorica kiesett a BL-ből. A magyar csapat idén még százszázalékos, sorozatban 11 mérkőzést nyert meg, ilyen bravúrral korábban sohasem volt még képes. Az ETO vasárnapi sikere azt jelenti, hogy mögötte a Larvik jut másodikként az elődöntőbe ebből a csoportból.

Szombaton játszották:
Randers (dán) - Larvik (norvég) 26-31 (15-15)

Az állás:
1. (és már csoportgyőztes) Győr 10 pont
2. Larvik 6
3. Podgorica 3
4. Randers 1

II. csoport:
Krim Ljubljana (szlovén) - Zvezda Zvenyigorod (orosz) 27-23 (11-13)

szombaton játszották:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Oltchim Valcea (román) 23-30 (15-15)

Az állás:
1. Ljubljana 8 pont
2. Valcea 6 (131-122)
3. FTC 6 (136-143)
4. Zvenyigorod 0

A csoportok első és második helyezettjei jutnak az áprilisi elődöntőbe, ahol a csapatok keresztbe játszanak a döntőért.