A Győri Audi ETO KC 24-22-re nyert az Oltchim Valcea ellen Bukarestben a nőikézilabda Bajnokok Ligája elődöntős párharcának első mérkőzésén. A magyar csapat új BL-csúcsot felállítva sorozatban a 13. győzelmét aratta.

Női BL, elődöntő, 1. mérkőzés:
Oltchim Valcea (román) - Győri Audi ETO KC 22-24 (10-14) - élő közvetítés
gól
: Bulatovic 8/1, Nechita 4, Manea 2, Meirosu 2/1, Pineau 1, Farcau 1, Bradeanu 1, Curea 1, Barbosa 1/1, Navarro (kapus) 1, illetve Görbicz 8/4, Amorim 6, Kovacsics 4, Löke 2, Rédei-Soós 2, Orbán 1, Radicevic 1

Az első húsz perc álomszerűen alakult: a Győr kifogástalanul védekezett, hét percet kellett várni az első hazai gólra, a vendégcsapat elhúzott 13-6-ra. A szünet előtt valamelyest rendezte sorait az ellenfél, így csökkent a különbség, de így is 14-10 volt a magyar előny a félidőben.

Forrás: MTI/Kovács Anikó
Lekicet szorosan fogták MTI/Kovács Anikó

A folytatásban Bulatovic révén egyre közelebb került a Valcea, ám egyenlítenie nem sikerült. A Győr először verte a BL-ben idegenben a Valceát, és sorozatban 13. meccsén győzött a Bajnokok Ligájában, ez eddig még egyetlen csapatnak sem sikerült. A 12-es sikersorozatra is csak egyszer volt példa: a Németh András irányította, Tóth Tímeával felálló osztrák Hypo Niederösterreich a 2007/08-as szezonban jutott el hasonlóképpen hibátlan mérleggel az elődöntőbe.

A visszavágót csütörtökön rendezik Veszprémben.

Ismét Görbicz volt a Győr legeredményesebb játékosa MTI/Kovács Anikó

Az ETO az idegenbeli győzelemmel közel került ahhoz, hogy története során nyolcadik alkalommal döntős legyen európai kupában. Az eddigi hét finálé (BL: 2009, 2012 - EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) közül egyet sem tudott megnyerni a győri csapat.

A másik ágon a Krim Ljubljana 24-22-re nyert a norvég Larvik otthonában, pedig a szlovénoktól több alapjátékos sérülés miatt hiányzott.