Társoldalunk:

Hárman kikerültek a magyar kézikeretből

2013.06.14. 21:54

A Lettországban szereplő válogatotthoz képest kényszerűségből több poszton is változott a már biztos Európa-bajnoki résztvevő magyar férfikézilabda-válogatott kerete a szombati, Szlovákia elleni Eb-selejtezőre, amelyre 19 órától Szegeden kerül sor.

Nagy Kornél vírusfertőzés, Nagy László fogműtétje miatt kényszerül kihagyni a mérkőzést, Mikler Roland pedig pihenőt kapott a szezon utolsó találkozójára. A keretben ezúttal helyet kapott Balogh Zsolt, Pallag Péter, Kocsi András és Zdolik Bence is.

A magyar válogatott kerete a Szlovákia elleni Eb-selejtezőre:
kapusok: Pallag Péter (Csurgó), Tatai Péter (Pick Szeged), 
jobbszélsők: Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya), Szalafai Gábor (B.Braun Gyöngyös)
jobbátlövők: Balogh Zsolt (Pick Szeged), Mocsai Tamás (Hannover Burgdorf)
irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Celje, szlovén)
beállók: Kocsi András (FTC PLER Budapest), Schuch Timuzsin (MKB Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
balátlövők: Lele Ákos (Grundfos Tatabánya), Zdolik Bence (Balatonfüred)
balszélsők: Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös)

Eb-selejtezők, 4. csoport, 6. forduló:
június 15. 19 óra, Szeged: Magyarország-Szlovákia (tv: SportKlub)

Korábbi eredmények:
Horvátország-Szlovákia 25-21
Magyarország-Lettország 32-25
Lettország-Horvátország 23-30
Szlovákia-Magyarország 24-28
Lettország-Szlovákia 28-24
Magyarország-Horvátország 20-18
Horvátország-Magyarország 30-26
Szlovákia-Lettország 27-25
Lettország-Magyarország 25-25
Szlovákia-Horvátország 21-32

A csoport állása:
1. Horvátország 8 pont
2. Magyarország 7
3. Lettország 3
4. Szlovákia 2

A csoport első két helyezettjeként Horvátország és Magyarország kijutott a 2014 januárjában sorra kerülő dániai Európa-bajnokságra. A kontinenstorna csoportkörének a sorsolását 2013. június 21-én tartják Herningben.

A további biztos Eb-résztvevők: Dánia (címvédő, rendező), Franciaország, Izland, Lengyelország, Montenegró, Norvégia, Spanyolország, Svédország, Szerbia.

A fennmaradó öt hely sorsa a selejtezők június 15-16-i utolsó fordulójában dől el.