Horvátország lesz a magyar férfivízilabda-válogatott ellenfele a világbajnokság elődöntőjében.

Az ausztrálokkal már a magyar válogatottnak is meggyűlt a baja a 9-9-re végződött csoportmeccsen, és a vb-negyeddöntőben az olimpiai bajnok horvátok is nagyon megszenvedtek velük.

Az első félidőben csak kétszer-kétszer volt eredményes mindkét csapat, majd az utolsó negyedben elhúztak az ausztrálok, öt perccel a vége előtt 5-3-ra vezettek. A horvátok azonban egyenlíteni tudtak, de az utolsó támadást az ausztrálok vezették, emberelőnybe is kerültek, a kapufa viszont kisegítette a horvátokat.

Akik a hosszabbításban aztán végül felülkerekedtek, a 7-6-os győzelmükkel pedig bejutottak az elődöntőbe, ahol a görögöket a vártnál könnyebben legyőzö magyar csapattal találkoznak.

A magyarokat a csoportkörben legyőző Szerbia az éremálmokról lemondhat, miután a negyeddöntőben 9-8-ra kikapott Montenegrótól. A végig fordulatos meccsen három másodperccel a vége előtt a szerbek kettős előnybe kerültek, de az éles szögből elengedett lövést a montenegrói kapus kitolta.

Vizes vb, férfivízilabda-torna, negyeddöntő:
Horvátország - Ausztrália 7-6 (1-1, 1-1, 0-1, 3-2, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Montenegró - Szerbia 9-8 (2-3, 4-3, 1-2, 2-0)
Olaszország - Spanyolország 4-3 (2-2, 1-1, 1-0, 0-0)