Csúcsrangadót nyert az idei második BL-meccsén a Veszprém, miután 30-29-re legyűrte a német Löwent. A végjátékban a németek hét mezőnyjátékossal támadtak, a labda a kapufán csattant.

Kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló:
MKB-MVM Veszprém - Rhein-Neckar Löwen (német) 30–29 (17-14)
Ilic 9, Nagy L., Chema Rodríguez 4-4, Ruesga, Sulic 3-3, Iváncsik T., Dzsamali 2-2, Gulyás, Ináncsik G., Ugalde, ill. Gensheimer 6, Myrhol 5, Ekdahl du Rietz, Groetzki 4-4, Sigurmansson 3, G. Guardiola, I. Guardiola, Schmid 2-2, Manojlovic

A Veszprém egy szentpétervári 28-15-ös győzelemmel indította a sorozatot, a mannheimi alakulat azonban meglepetésre nem bírt a vendég ukrán Motor Zaporizzsjával (31-31).

A két csapat vasárnapi rangadóján lendületesen kezdtek a hazaiak, 4-0-ra, majd 7-3-ra is vezettek, mikor a vendégek elsősorban Gedeon Guardiola és Ekdahl du Rietz góljaival kezdtek zárkózni.

A félidőig 2-3 gólos előnyt tartott a Veszprém, majd fordulás után még kiélezettebb lett a csata, a 40. percben például 21-21-es állást mutatott a kijelző.

Ilic a német védők közt Forrás: MTI/Kovács Anikó

Mindkét csapat még határozottabban védekezett, majd a hajrában, egygólos veszprémi előnynél a németek hét mezőnyjátékossal támadtak, Alilovic kapufára tolt egy lövést, ezzel a második idei BL-meccsét is megnyerte a magyar csapat.