Fölényesen győzött a magyar férfivízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen a Volvo-kupa befejező napján Szolnokon, így a második helyen zárta a négycsapatos tornát.

Nemzetközi torna, Szolnok, 3. kör:
Magyarország - Egyesült Államok 12-5 (4-0, 3-1, 2-2, 3-2)
a magyar góldobók: Varga Dénes, Jansik D. 3-3, Hosnyánszky 2, Kovács G., Salamon, Tóth M., Varga Dániel 1-1

A Tiszaligeti Vízilabda Arénában a magyar együttes villámrajtot vett, és 4-0-ra elhúzott. Az amerikaiak a második negyed elején tudták először bevenni Lévai Márton kapuját, ám erre újabb gólzápor volt a válasz.

A nagyszünetig 7-1-re húzott el Benedek Tibor együttese, amelyben a tavaly világbajnokságot nyert csapatból csak öten játszottak, helyüket a fiatalok vették át, közülük Jansik Dávid például három gólig jutott.

Az amerikaiak a harmadik negyedben tartották a lépést a magyarokkal (2-2), a befejező játékrészben azonban hétgólosra hízott a különbség (11-4), majd Salamon Ferenc emberelőnyös találatával alakult ki a 12-5-ös végeredmény.

Magyarország két sikerrel a második lett a mind a három meccsét megnyerő, így tornagyőztes Szerbia mögött.

A két csapat kedden a Komjádi-uszodában is összecsapott, akkor 13-6-ra nyertek a magyarok.