Az ausztráloktól elszenvedett vereség, s a dél-afrikaiak elleni könnyű győzelem után az Egyesült Államok legjobbjaitól kikapott csoportjában a magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi Világkupán, így négyesében harmadik lett.

Eredmény, 3. forduló:
Egyesült Államok - Magyarország 15-10 (4-2, 3-1, 5-4, 3-3)

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott és az olimpiai bajnok amerikai csapat összecsapásán Takács Orsolyáék jutottak vezetéshez, de alig 40 másodperc elég volt a riválisnak a fordításra.

Az első negyed 4-2-es, a második 7-3-as amerikai előnnyel árult, és bár 8-54-re még sikerült felzárkóznia az együttesnek, szorosabbá nem tudta tenni a mérkőzést. Az amerikaiak 9-5 után 12-6-ra elhúztak, s végül simán, 15-10-re nyertek, így megszerezték a csoportelsőséget.

A vereség azt jelenti, hogy Merész András együttese pénteken a másik csoport másodikjával, Kínával száll vízbe magyar idő szerint 11 órától az elődöntőbe jutásért Hanti-Manszijszkban.