A második Eb-selejtezőjét is megnyerte a férfi kézilabda-válogatott, miután 33-20-ra győzött Ukrajna ellen Kijevben.

Férfi Eb-selejtező:
Ukrajna-Magyarország 20-33 (9-15)
a magyar góldobók:
Iváncsik 7/1, Ancsin 4, Nagy K. 3, Gulyás 3, Bánhidi 3, Császár 2/2, Zdolik 2, Szöllősi 2, Ilyés 2, Zubai 2, Bodó 2, Balogh 1

A portugálok 31-30-as legyőzése után a második Eb-selejtezőjét játszotta a férfi kézilabda-válogatott. Talant Dujsebajev ezúttal nem nevezte Pásztor Ákost, bekerült viszont Szöllősi Szabolcs és Zdolik Bence.

Ukrajna még Kijevben sem bizonyult túl kemény ellenfélnek: már a meccs legelején 4-0-ra elhúztak a magyarok, a félidőre pedig 15-9-re nőtt az előny.

Fordulás után Ukrajna végképp megrogyott, így tovább nőtt a magyar előny, az 52. percre 30-15-re módosult az állás. A vége pedig 20-33 lett, míg a csoport másik meccsén Oroszország 34-29-re győzött Portugáliában.

A selejtező tétje a 2016-os lengyelországi Eb. A csoportokból az első két helyezett vehet részt a tornán, és ott lehet még a hét selejtezőcsoport legjobb csoportharmadikja is.