A címvédő spanyol válogatott 28-25-re nyert a házigazda katari csapat ellen a férfi kézilabda-világbajnokság A csoportjának szerdai negyedik fordulójában. Szinte minden továbbjutó megvan az A-B csoportban.

A találkozót mindkét együttes szászázalékos teljesítménnyel várta, a katariak - kispadjukon azzal a Valero Riverával, aki tavaly még hazája nemzeti csapatát vezette világbajnoki címre - sokáig vezettek, a spanyolok azonban a hajrában ritmust váltottak és végül diadalmaskodtak. A sokra hivatott spanyol válogatott nagyon megszenvedett a "katari" kapussal, és nehezen tartotta az egykori veszprémi Zarko Markovicot.

A csoportból Spanyolország, Katar és Szlovénia már biztosan továbbjutott, a negyedik továbbjutó helyért a fehéroroszok és a brazilok harcolnak.

Hasítanak a hazaiak Forrás: MTI/Qatar 2015 via epa/Ali Hajder

A B csoportból Irán legyőzésével Ausztria is csatlakozott a horvát-macedón továbbjutó kettőshöz, a negyedik helyen Tunézia végzett, amely drámai meccsen verte Boszniát, amely néhány perccel a lefújás előtt két góllal vezetett, végül három góllal kikapott.

Eredmények, 4. forduló:
A csoport:
Spanyolország-Katar 28-25 (8-10)
Szlovénia-Brazília 35-32 (19-18)
Fehéroroszország-Chile 34-23 (14-11)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Spanyolország 8 pont, 2. (már továbbjutott) Szlovénia 6 (134-115), 3. (már továbbjutott) Katar 6 (111-100), 4. Fehéroroszország 2 (125-129), 5. Brazília 2 (116-121), 6. Chile 0