Nem jutott döntőbe a kézivébé címvédője

franciaország, spanyolország, kézilabda
Players for France celebrate their win during the 24th Men's Handball World Championships semi-finals match between Spain and France at the Lusail Multipurpose Hall in Doha on January 30, 2015. AFP PHOTO / AL-WATAN DOHA / KARIM JAAFAR ==QATAR OUT==
Az olimpiai és Európa-bajnok franciák négy góllal legyőzték a címvédő spanyolokat a katari olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjében, így a vasárnapi fináléban ők játszhatnak majd a hazaiakkal.

A péntek esti mérkőzés első pár percében többször is a spanyoloknál volt az előny, de 6-6 után már csak a játékot jórészt irányító franciák vezettek. Előbb öt góllal elhúztak, majd a szünetben néggyel vezettek, és bár az 50. perc környékére egy gólra felzárkóztak a spanyolok, a végén megint a franciák játszottak pontosabban.

A vb-győztes kijut a 2016-os riói olimpiára, a második, harmadik és negyedik helyezett olimpiai selejtezőt rendezhet, amelyen részt vehet a mostani torna ötödik, hatodik és hetedik helyezettje is, feltéve, hogy előzőleg nem szerez majd olimpiai kvótát a jövő januári Eb-n, illetve Katar esetében az idén októberben esedékes ázsiai kvalifikációs tornán.