A Győri Audi ETO KC 26-21-re kikapott a remekül védekező dán Midtjyllandtól a női kézilabda Bajnokok Ligája C csoportjának második fordulójában.

Női BL, 2. forduló:
C csoport:
Győri Audi ETO KC - Midtjylland (dán) 21-26 (11-11)
gól: Görbicz 5, Sulland 4, Kovacsics, Löke 3-3, Amorim, Groot 2-2, Bódi, Korsós 1-1, ill. Burgaard 8, Jörgensen 6, Ahlm 4, Kristiansen, Woller 3-3, Jacobsen, Jensen 1-1

Nagy iramban kezdődött a csoport rangadója, és a futásban a Győr 5-2-re ellépett. Az ETO tartotta előnyét, sőt, létszámfölényben már 9-4-re is vezetett, miközben a szülés után visszatérő Görbicz Anita is remek passzokkal hozta helyzetbe társait. Időt kértek a vendégek, és egycsapásra megváltozott a játékuk. Megkezdték a felzárkózást, és emberelőnyük alatt, a 28. percben 10-10 lett az állás.

Tomori egyetlen gólig sem jutott a meccsen Forrás: Győri Audi ETO KC

Dán örömjáték a második félidőben

Döntetlenről indult, de dán örömjátékkal folytatódott a második félidő. A Midtjylland remek védekezéssel állva hagyta riválisát, és sorozatban ötször volt eredményes. Közben Ambros Martin kétszer is időt kért, ám nem sok minden változott. A cserék sem tudtak igazán hozzátenni a játékhoz. Ahogy sikerült egymás után két gólt dobni, időt kértek a magabiztos dánok.

A bírók is olykor vitatható ítéleteket hoztak, és a 4617 néző füttyszóval adott hangot nemtetszésének. Az északiak rutinosan "játszottak" az idővel is biztos vezetésük tudatában, és nagy lépést tettek a csoportelsőség felé.

Szerző: Győri Audi ETO KC hivatalos oldal, 2015. október 25.

A Győr jövő szombaton a sereghajtó osztrák Hypo NÖ vendége lesz.

Szombaton játszották:
Hypo NÖ (osztrák) - Vardar Szkopje (macedón) 25-38

Az állás: 1. Midtjylland 4, 2. Vardar Szkopje 2 (60-52), 3. Győr 2 (48-48), 4. Hypo NÖ 0

B csoport:
korábban:
Fleury Loiret (francia) - FTC-Rail Cargo Hungaria 28-28 (14-11)
Podravka Koprivnica (horvát) - Thüringer HC (német) 21-27 (13-11)

Az állás: 1. FTC 3 pont (56-44), 2. Thüringer HC 3 (54-48), 3. Fleury Loiret 2, 4. Koprivnica 0

Az első három helyezettek jutnak a középdöntőbe, ahova magukkal viszik az egymás ellen elért eredményeket.