Patrick Kane NHL-rekordot állított fel

2015 NHL Stanley Cup Final - Game Six GettyImageRank2 SPORT HORIZONTAL ICE HOCKEY Scoring USA Illinois Chicago - Illinois United Center Winning Chicago Blackhawks PORTRAIT Tampa Bay Lightning National Hockey League Playoffs Game Six Stanley Cup Finals 201
CHICAGO, IL - JUNE 15: The Chicago Blackhawks pose with the Stanley Cup after defeating the Tampa Bay Lightning by a score of 2-0 in Game Six to win the 2015 NHL Stanley Cup Final at the United Center on June 15, 2015 in Chicago, Illinois. Tasos Katopodis/Getty Images/AFP
Patrick Kane sorozatban 19. mérkőzésén is szerzett pontot az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), és ilyen bravúrra ezt megelőzően egyetlen Egyesült Államokban született hokis sem volt képes. Csapata, a címvédő Chicago Blackhawks hosszabbítás után 3-2-re kikapott a Los Angeles Kings otthonában szombaton.

A 2010-ben, 2013-ban és 2015-ben Stanley Kupa-győztes Chicago első gólját Kane ütötte, a másikat ő készítette el - így vezettek a vendégek 2-0-ra két harmad után-, míg a 2012-ben és 2014-ben bajnok Los Angelesnél előbb Jeff Carter szépített, majd a szlovák Marian Gaborik kétszer volt eredményes.