Lövőedzést tartott a nőikézi-válogatott az első vb-meccsén

Herning, 2015. december 5. A magyar Zácsik Szandra (b) és a tunéziai Ines Khouildi a 22. női kézilabda-világbajnokság A csoportjában játszott Magyarország - Tunézia mérkőzésen a dániai Herningben, a Jyske Bank Boxen arénában 2015. december 5-én. MTI Fotó: Kovács Anikó
A tunéziai csapat elleni 39-20-as győzelemmel mutatkozott be a magyar női kézilabda-válogatott a dániai világbajnokság herningi csoportjában.

Női kézilabda-világbajnokság, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Tunézia 39-20 (16-5)
Magyarország:
Bíró, Kiss É. - Bódi 3, Bulath 1, Erdősi 4, Görbicz 5/1, Kovacsicz 3, Kovacsics 2, Mayer 3, Planéta, Szamoránszky 2, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 4, Szucsánszki 3, Tomori 6, Triscsuk 3.
Tunézia: Abdallah, Ben Slama, Hamza - Amiche, Chebbah 10/2, Dardour, Gherissi, Hamrouni, Jlezi 5, Jouini 1, Khouildi, Kouki 2, Rejeb, Rezgui 1, Sfar Ben Chker 1, Toumi.
kiállítások: 4, illetve 6 perc
hétméteresek: 1/2, illetve 2/2

Hamar kiderült, hogy nagyon egysíkú a tunéziai válogatott játéka: szinte mindig a beállóst, Koukit vagy az átlövő Chebbah-t keresték a labdával, és próbáltak hosszan, időt nyerve támadni. A magyarok ezzel szemben gyorsan, ötletesen támadtak, és könnyedén elléptek 4-2-re. Az iramot nem bírták az észak-afrikaiak, és amikor emberhátrányba kerültek, tovább nőtt a különbség. Görbicz kihagyta első vb-hétméteresét, a rivális pedig időt kért.

A félidő derekán egy 5-0-s etappal tetemes lett az előny, pedig nem volt hibamentes a magyarok játéka sem. Kiss 11 perc után kapott gólt, majd a ferencvárosi sort a győri váltotta. Abdallah kapus védései miatt 9-4-nél Németh időt kért, és elmondta a játékosainak, hogy serdülőszinten lövik a ziccereket, és több összpontosítást kért. Még a szünet előtt - újabb létszámfölényben - kétszámjegyű lett az előny (28. perc: 15-5).

Zácsik négy gólig jutott Forrás: MTI/Kovács Anikó

Bíró bokája megsérült

A második félidőre Kiss helyett Bíró állt a kapuba, és a több európai klubban is megfordult Chebbah többször is kihasználta, hogy kevésbé figyel rá a védőfal. Igaz, a magyar támadásokkal szemben pedig a tunéziai védelem volt tehetetlen. A 39. percben, 23-10-nél Bírónak kibicsaklott a jobb bokája, Kisst vissza kellett cserélni.

A biztos vezetés, a sérülés és a tunéziaiak kétbeállós játéka megzavarta a magyar csapatot, így nem sikerült még nagyobb előnyre szert tenni. Az utolsó negyedóra 27-14-ről indult, Chebbah pedig külön lövőversenyt vívott Tomorival. A tunéziaiak 32-17-es hátrányuknál időt kértek, de a hajrában sem tudtak közelebb férkőzni a magyarokhoz.

Fontos volt, hogy mindenki játszhatott

Németh András a mérkőzés után úgy értékelt, hogy "az első félidő védekezése nagyon jó volt, majd amikor egyre inkább a támadásra figyeltünk, hátul már nem összpontosítottunk eléggé." Fontosnak nevezte, hogy mindenki játszhatott, és hozzátehette a magáét a vb-nyitómeccs sikeréhez. "Az orvosi stábbal már egyeztettem, Bíró vélhetően tud vasárnap védeni. A szerbek ellen fegyelmezett játékra lesz szükségünk" - nyilatkozta a kapitány.