A sereghajtó Philadelphia 76ers 109-99-re legyőzte a vendég Minnesota Timberwolves csapatát az észak-amerikai kosárlabdaliga hétfői játéknapján. A hazaiaknak ez volt a negyedik sikerük az idényben 33 vereség mellett.

A címvédő Golden State sorozatban 35. hazai alapszakasz-sikerét aratta, főként Klay Thompson és az előző évad legjobbjává választott Stephen Curry 30-30 pontjának köszönhetően. A Charlotte-ot verő oaklandiek hőse mégis a 13 pontot, 15 lepattanót és 10 gólpasszt gyűjtött Draymond Green lett, aki egymás után a harmadik mérkőzésén ért el tripladuplát, erre a Warriorsban eddig csak Tom Gola volt képes 1959-ben.

A San Antonio egyhuzamban ötödször győzött,

30/6-ra javítva mérlegét; a Golden State mellett egyelőre csak a texasiak büszkélkedhetnek 30 sikerrel.

A tavaly nagydöntős Cleveland a Torontónál bizonyult jobbnak úgy, hogy kezdőötösének valamennyi tagja legalább 10 pontot szerzett, és a vezér LeBron James az utolsó negyedben már a kispadon ült.

Miamiban nemcsak a hosszabbítás borzolta a kedélyeket, ugyanis a világítóberendezés meghibásodása miatt az Indiana elleni találkozó fél órával később kezdődött el.