A Szolnoki Olaj az utolsó elődöntős

Vojvoda Dávid (Szolnok), kosárlabda
Szolnok, 2016. január 5. Vojvoda Dávid (j), a Szolnok játékosa dob Jarvis Lamar Varnado (b2) és Christian Moenge Eyenga(b), a Sassari játékosai mellett a férfi kosárlabda Európa Kupa 2. csoportkör N csoportjának 1. fordulójában játszott Szolnoki Olaj - Sassari (olasz) mérkőzésen a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2016. január 5-én. MTI Fotó: Bugány János
A címvédő Szolnok rendkívül kiélezett mérkőzésen egy ponttal nyert pénteken a Fehérvár ellen, ezzel bejutott az elődöntőbe a férfi kosárlabda Magyar Kupában.

A Syma Csarnokban zajló MK negyedik negyeddöntős összecsapásának első felében szinte végig a székesfehérvári csapatnál volt az előny, amely többször tíz ponttal is vezetett. A nagyszünetre azonban a Szolnok felzárkózott, sőt, Vojvoda Dávid hárompontosával a dudaszó előtt fordított.

Vojvoda Dávid (j) örülhetett a meccs végén Forrás: MTI/Bugány János

A pihenőt követően megint az Alba Fehérvár játszott eredményesebben, a negyedik szakaszt ötpontos előnyről kezdte, és sokáig őrizte vezetését, a hajrára azonban megint a Szolnok került kedvezőbb helyzetbe, s végül kiharcolta a továbbjutást.

Zsíros Tibor Magyar Kupa, negyeddöntők:
Szolnoki Olaj KK - TLI-Alba Fehérvár 87-86 (20-24, 21-16, 17-23, 29-23)

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 72-65 (19-9, 18-18, 18-14, 17-24)

Egis Körmend-Atomerőmű SE 93-88 (22-20, 19-21, 20-27, 15-8, 17-12)
Pécsi VSK-PANNONPOWER - Falco-Trend Optika KC Szombathely 81-61 (16-22, 23-8, 17-20, 25-11)