Tett egy nagy lépést a csoportelsőség felé a Veszprém

Nagy László Momir Ilic MVM Veszprém
Veszprém, 2016. március 5. A veszprémi Nagy László (k) a labdával, mellette Adam Wisniewski, a lengyel Wisla Plock játékosa, jobbról Momir Ilic a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 14. fordulójában játszott MVM Veszprém - Wisla Plock mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. március 5-én. MTI Fotó: Kovács Tamás
Élre ugrott csoportjában az MVM Veszprém, miután szombaton nagy csatában 27-25-re legyőzte a lengyel Wisla Plockot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó fordulójában.

Férfi Bajnokok Ligája, A csoport, 14. forduló:
MVM Veszprém - Wisla Plock (lengyel) 27-25 (16-13)

A veszprémiek - akik legutóbb pazar játékkal nyertek az addigi listavezető német Flensburg otthonában - a már biztos csoporthatodik Plockot fogadták. Szeptember 19-én, a BL-nyitányon a Veszprém 27-27-es döntetlent játszott a lengyel csapattal, ez akkor Carlos Ortega vezetőedző állásába került. Azóta Xavi Sabaté irányítja a szakmai munkát.

Emberelőnyben jöttek a gólok

A fülsiketítő hangzavarban Daszek vezérletével bátran kezdett a Plock, vezetett 4-2-re és 5-3-ra. A hazaiak védekezése a folytatásban összeállt, a támadójátékkal sem volt gond, így a 12. perben Nagy László találatával először vezetett a magyar bajnok (8-7). Időt kértek a lengyelek, ám később kétgólos hátrányba kerültek (11-9).

Mivel a Veszprémnek nem sikerült elhúznia, Sabaté is időt kért. Emberelőnyben minden jól működött a Veszprémnél, Ilic bombájával 14-11-re alakult az állás, majd a szünet előtt - megint létszámfölényben - tovább nőtt a különbség Marguc jóvoltából. Az utolsó gól a pihenő előtt a vendégeké volt.

A második félidő elején alig esett gól, majd sorozatban háromszor talált be a Wisla, így ismételten szorossá vált a csata. A Veszprémnek sikerült átvészelnie a nehéz időszakot, Mikler még büntetőt is hárított, ezzel 20-17-re alakult az eredmény. A folytatásban Marguc két rontott hétméterese nyomán újra az egyenlítésért küzdött a Plock, de a fergeteges buzdítás közepette visszaverte a rohamokat a Veszprém.

Büntetővel dőlt el

Tíz perccel a vége előtt, 22-20-nál időt kértek a lengyelek, és az utolsó percre feljöttek 26-25-re. A Veszprém büntetőt kapott, amelyet Ilic értékesített, eldöntve ezzel a fontos mérkőzést.

A magyar bajnok akkor zárja első helyen az a A csoportot, ha a francia PSG vasárnap nem nyer vendége, a német Flensburg ellen. A csoportelső egyből a negyeddöntőbe kerül, míg a második helyezett várhatóan nem túl erős ellenfélre számíthat a nyolcaddöntőben.