A Győr 30 góllal volt jobb a Fradinál a kézi-BL-ben

Elek Gábor, Ambros Martin FTC Győr Kézilabda
Győr, 2016. április 9. Elek Gábor, a Ferenvcáros vezetőedzője (b) megöleli Ambros Martint, a Győr vezetőedzőjét a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének Győri Audi ETO KC - FTC Rail Cargo Hungária visszavágó mérkőzésén a győri Audi Arénában 2016. április 9-én. MTI Fotó: Kovács Anikó
A Győr kettős győzelemmel, összesen 30 gólos különbséggel jutott be a budapesti Final Fourba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 40-23-ra megnyerte a Ferencváros elleni negyeddöntős párharc szombati visszavágóját.

Női BL, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 40-23 (22-10)
Győr:
Grimsbö – Orbán Adrienn 1, H. Löke 7, Broch 5, E. Amorim 4, Groot 2, Kovacsics 5. Csere: Kiss É. (kapus), Hársfalvi 1, Görbicz 4 (2), Knedlíková 4, Alstad 1, Lakatos 1, Sulland 5 (4). Edző: Ambros Martín
FTC: Szikora – Kovacsicz, Hornyák D. 6, Szucsánszki 4, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4, Schatzl. Csere: Tomasevics (kapus), Mészáros R., Szekerczés, Lukács V. 5, Szarka A. 2, Cifra, Háfra. Edző: Elek Gábor
kiállítás: 8, illetve 14 perc
hétméteres: 6/6, illetve –
továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 71-41-es összesítéssel.

A Győr pozitív előjelekkel várta a mérkőzést, mivel a negyeddöntő első mérkőzését megelőzően a bajnokságban is legyőzte (33-22) a Ferencvárost március 26-án.

Meccs előtti edzőbarátság - Elek Gábor megöleli Ambros Martint Forrás: MTI/Kovács Anikó

A hazai csapat az első percektől kezdve növelte az idegenben kiharcolt 13 gólos előnyét, és

fokozatosan ellépett ellenfelétől.

Összesítésben a szünetben már 25 találat volt a különbség.

Katarina Tomasevic nem véletlenül szomorú, ő védte a Fradi kapuját Forrás: MTI/Kovács Anikó

A folytatásban sem lassított a bajnoki ezüstérmes Győr, így nagy különbséggel, 40-23-ra nyert.

Kovacsics Anikó próbálja áttörni az áttörhetetlent Forrás: MTI/Kovács Anikó

A másik szombati visszavágón a román CSM Bucuresti az egygólos hazai győzelmét követően idegenben is hasonló különbséggel nyert az orosz Rosztov Don felett, így