A Győri Audi ETO KC nemrégiben lemondott elnöke, Kelecsényi Ernő a Szlovák Kézilabda Szövetség alelnöke lett.

Kelecsényi március 22-én benyújtotta lemondását a Győri ETO-nál, és távozott a csapat éléről, amelyet 2011-től kezdve vezetett. Kelecsényi elnöksége alatt a csapat két Bajnokok Ligáját és három magyar bajnoki címet szerzett, nyert Magyar Kupát és Szuperkupát is.

A szlovák kéziszövetség mai tájékoztatása szerint az eddigi alelnök Paul Pals mellett csináltak egy másik alelnöki posztot, ezt vette át Kelecsényi, aki első nyilatkozatában az utánpótlásnevelés fontosságát emelte ki, majd hozzátette, "célunk, hogy visszavezessük a szlovák kézilabdát oda, ahol 70 évvel ezelőtt volt".

Kelecsényi Ernő Forrás: Győri ETO KC

Kelecsényinek nem újdonság Szlovákia, korábban az OTP szlovákiai részlegének vezérigazgatója, majd helyettes vezérigazgatója volt.