Gól és mellé győzelem, ilyen az igazi születésnap

David Backes St. Louis Blues
A San Jose Sharks a hajrában szerzett gólokkal legyőzte a vendég Nashville Predatorst az NHL Nyugati főcsoportjának elődöntőjében, és így már 2-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

San Joséban a lefújás előtt 2 perc 40 másodperccel Joe Pavelski 2-1-re módosította az állást, majd egy üres kapus találattal 3-1 lett. A végén még szépített a Nashville, amely a következő két találkozónak ad otthont. Pavelski 3 ponttal (1 gól, 2 gólpassz) zárta az estét.

A másik vasárnapi összecsapáson a St. Louis Blues a hosszabbításban szerzett emberelőnyös góllal nyert a Dallas Stars otthonában, és kiegyenlítette a csatát. A Dallas jól kezdett, ám a St. Louis gyorsan fordított, és az első harmad után már 3-1-re vezetett.

A Stars a harmadik harmadban egyenlített, ám a hirtelen halálban emberhátránya került, amelyet a 32. születésnapját ünneplő csapatkapitány, David Backes váltott gólra.