A címvédő és egyben olimpiai bajnok kanadai válogatott 5-1-re legyőzte az amerikai csapatot az oroszországi jégkorong-világbajnokság nyitónapján a magyar érdekeltségű szentpétervári csoportban.

Moszkvában az esélyesebb svédek meglepetésre csak hosszabbításban győzték le a letteket. A "magyar" csoportban teltház, 7000 néző fogadta a két tengerentúli sportági nagyhatalom mérkőzését. Az első harmadban sok volt a kiállítás, az amerikaiak egy kapu előtti csatát megnyerve szereztek vezetést, ám gyorsan jött az egyenlítés és a fordítás.

A kanadaiak irányították a játékot, ellenfelüknél több időt töltöttek a támadóharmadban, az amerikaiak kontrákat vezettek.

Kanada idén is a torna egyik esélyese Forrás: AFP

Eredmények, 1. forduló:
A csoport (Moszkva): Svédország-Lettország 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0), hosszabbítás után
B csoport (Szentpétervár): Kanada-Egyesült Államok 5-1 (2-1, 1-0, 2-0)