Befejeződött a második forduló a jégkorong-világbajnokságon, ahol egyelőre három százszázalékos csapat van, Kanada, Finnország és Szlovákia - mindhárom a mi csoportunkban szerepel, és kettővel már játszottunk is. Az oroszok még mindig nem lendültek bele igazán, a svájciak viszont náluk is rosszabbul kezdtek, és lehet, hogy ez a továbbjutásukba kerül majd.

A magyarok csoportjában a finnek hozták a kötelezőt, és 5-1-re verték a németeket. Az első és az utolsó finn gólt a 18 éves Laine szerezte, aki már négy találatnál tart a tornán, ami csak azért nem szenzáció,

mert ő volt a finn bajnokság legjobb játékosa idén.

És elég valószínű, hogy az őszt már valamelyik NHL-csapatnál kezdi majd. A németek rossz sorozata folytatódott, utoljára ugyanis 1993-ben tudtak vb-meccset nyerni a finnek ellen.

Finnek két meccsen eddig 11 gólt szereztek Forrás: AFP

Pedig vezettek a franciák

Az esti meccsen árgus szemekkel figyeltük, mit tud keddi ellenfelünk, a francia csapat, amely 69 másodperc elteltével már vezetett a szlovákok ellen. Az ellenünk is főszerepet játszó Sekera a franciáknak is betalált, aztán Granak felsősarkos góljával már a szlovákok vezettek az első húsz perc után.

A középső felvonásban Bakos lazán emelte a korongot a korábbi NHL-es Huet kapujába emberelőnyben, majd 48 másodperccel később Libor Hudacek a végletekig kivárva csúsztatta be a korongot a kapus mellett, és így az utolsó 20 percre nem maradt nyitott kérdés. A szlovákok azért felavatták a harmadik harmadra érkező Hardyt is, de érdekesség, hogy a franciák hárommal több kapuralövéssel zártak (25-22).

A kazahok négy gólig jutottak az oroszok ellen

A moszkvai csoportban a házigazda a tavaly velünk feljutó kazahokkal játszott, akik szombaton Svájcot fricskázták meg,

és az oroszok ellen is elképesztően nagyot harcoltak.

Az első harmadban például három gólt ütöttek, és a 41. percben is 4-4 volt még állás. Aztán végül a kétgólos Ljubimov és a négy ponttal záró Belov vezérletével csak helyreállította a világ rendjét az orosz csapat, amely harminccal többet lőtt kapura (49-19).

Szenvedős meccs volt a kazahok elleni az oroszoknak Forrás: AFP

Jól termelt a családi vállalkozás

A norvégoknál nagy napjuk volt az Olimb tesóknak, akik ketten együtt öt pontot hoztak össze a svájciak ellen. Pedig a hosszabbításban a svájciak lehettek lélektani fölényben, hiszen 10 másodperccel a 60 perc lejárta előtt mentették hirtelen halálra a meccset, amikor Diaz kékvonalas lövésébe Du Bois a kapu előtt beletette az ütőjét.

Aztán a 64. percben mégis a norvégok örülhettek, Martinsen pedig megadta a módját a győztes gólnak, kiszorított helyzetből lőtt óriási gólt a hosszú felsőbe. Mindkét csapatnak két pontja van, és Svájcnak a rossz rajton elúszhat a továbbjutása, mert a csoport nagykutyáival még nem játszott.

Az első körben a norvégokat megleckéztető dánok a svédek ellen is vezetni tudtak, de ezzel el is lőtték a puskaporukat,

a sárga-kékek a második harmadban másfél perc alatt fordítottak,

majd újabb két góllal lerendezték a meccset.

jégkorong-világbajnokság, A csoport:
Norvégia - Svájc 4-3 (1-1, 2-0, 0-2, 1-0) - hosszabbítás után
gól: K.A. Olimb (15.), Roymark (24.), M. Olimb (39., emberelőnyből), Martinsen (64., ee.), illetve Walser (3., ee.), Moser (44.), Du Bois (60.)

Oroszország - Kazahsztán 6-4 (3-3, 1-0, 2-1)
gól: Dadonov (7.), Ljubimov (22, 49., a második ee.), Mozjakin (12., kettős ee.), Belov (39., 44., az első ee.), illetve Boyd (9., ee.), Sztarcsenko (10.), Rimarjev (20, ee.), Szemjonov (41., ee.)

Svédország - Dánia 5-2 (0-1, 4-0, 1-1)
gól: Rosen (28.), Backlund (29., 39., mindkettő ee.), Nygren (38., kettős ee.), Nyquist (50., ee.), illetve Ehlers (16.)

Az állás: 1. Csehország 5 pont (7-3) és Svédország 5 (7-3), 3. Dánia 3 (5-5), 4. Oroszország 3 (6-7), 5. Kazahsztán 2 (7-8), 6. Svájc 2 (5-7), 7. Lettország 2 (4-6) és Norvégia 2 (4-6)

B csoport:
Finnország - Németország 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)
gól: Laine (7., 60., mindkettő ee.), Komarov (10., ee.), Aho (30.), Koskiranta (38.), illetve Macek (39., ee.)

Szlovákia - Franciaország 5-1 (2-1, 2-0, 1-0)
gól: Sekera (4.), Granak (14.), Bakos (35, ee.), L. Hudacek (36.), Jaros (58.), illetve Perrer (2.)

Kanada - Magyarország 7-1 (2-1, 4-0, 1-0)

Az állás: 1. Kanada 6 pont (12-2), 2. Finnország 6 (11-3), 3. Szlovákia 6 (9-2), 4. Egyesült Államok 3, 5. Franciaország 2, 6. Németország 1, 7. Fehéroroszország 0 (5-12), 8. Magyarország 0 (2-11)