Minden magyar csapat kikapott nemzetközi kupákban

Fenerbahce S.K. vs USK Prag - FIBA EuroLeague Women 2016 Final Four Fenerbahce TURKEY 2016 Istanbul April Ulker Sports Arena basketball match USK Prag FIBA EuroLeague Women 2016 Final Four consolation match SQUARE FORMAT
ISTANBUL, TURKEY - APRIL 17: Alexandria Quigley (L) of Fenerbahce in action against Katerina Elhotova (R) of USK Prag during the FIBA EuroLeague Women 2016 Final Four consolation match between Fenerbahce and USK Prag at Ulker Sports Arena in Istanbul, Turkey on April 17, 2016. Elif Ozturk / Anadolu Agency
A bajnok UNI Győri ezúttal hazai pályán kapott ki az Euroligában a török Fenerbahce csapatától. De az Európa Kupában induló Cegléd és DVTK sem járt jobban. Előbbi Izraelben, utóbbi hazai pályán maradt alul.

Az Euroliga nyitányán a győriek házigazdaként 90-51-re kikaptak a tavaly győztes cseh USK Prahától, majd 77-65-ös vereséget szenvedtek Schióban. A harmadik fordulóban egy ismerős arc is akadt a túloldalon, a Fenerbahce egyik kulcsjátékosa ugyanis a magyar válogatott honosított sztárja, Quigley Allie.

A Simon Zsófia vezette Rába-partiak eleinte tartották a lépést a török bajnokkal annak ellenére, hogy

csak a 14. percben szerezték első triplájukat,

s ekkor az ellenfél már négynél járt. A nagyszünetben 32-37 volt az állás.

A Győr az amerikai Brianna Kiesel kosaraival megnyerte a harmadik negyedet, így az utolsó szakasz 45-48-ról indult. Völgyi Péter vezetőedző együttese kilenc másodperccel a vége előtt a fehérorosz Tatszana Lihtarovics büntetőivel kiegyenlített (64-64),

ezután viszont Quigley is hibátlanul büntetőzött,

így a 2013-ban és 2014-ben is Euroliga-döntős isztambuliak kicsikarták a győzelmet.

A Győr december elsején - az Európa-bajnoki selejtezők után - a szintén nyeretlen lengyel Krakówot fogadja.

Eredmény:
A csoport, 3. forduló:
CMB Cargo-UNI Győr - Fenerbahce (török) 64-66 (16-21, 16-16, 13-11, 19-18)
a magyar csapat legjobb dobói: Simon 14, Kiesel 11, Hruscakova 10

A Cegléd viszont először kapott ki az Európa Kupában, mivel a harmadik fordulóban kikapott az izraeli Makkabi Bnot vendégeként.

Eredmény (a FIBA honlapja alapján):
3. forduló, A csoport:
Makkabi Bnot (izraeli)–VBW CEKK Cegléd 63-59 (20-17, 12-13, 14-14, 17-15)

A DVTK pedig hazai pályán kikapott a Vajda Annával felálló török Yakin Dogu Üniversitesitől. A magyar csapat mindkét eddigi EK-meccsét elveszítette, a törökök ellenben veretlenül érkeztek - és így is távoztak

Maikel Lopez együttese 11-10-ig vezetett, ám az ellenfél a második negyedben már kilenc ponttal elhúzott (14-23). A nagyszünetben 28-35 állt az eredményjelzőn. A miskolciak a térfélcsere után is futottak az eredmény után, de nem tudtak felzárkózni. A hazaiak legjobbja a szerb Tina Jovanovic lett 12 ponttal, a túloldalon Vajda Anna 5 pontig jutott.

Eredmény:
D csoport, 3. forduló:
Aluinvent DVTK Miskolc–Yakin Dogu Üniversitesi (török) 53-71 (14-19, 14-16, 16-22, 9-14)