Az Alba Fehérvár szerdán 11 ponttal győzött a belga Brussels vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, ezzel biztosította továbbjutását.

Eredmény:
A csoport, 5. forduló:
Brussels (belga)-Alba Fehérvár 69-80 (12-18, 11-21, 15-15, 31-26)
a Fehérvár legjobb dobói: Lóránt P. 14, B. Taylor 13, Keller Á. 12
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Alba Fehérvár 9 pont, 2. Chalon (francia) 8 (414-415), 3. Benfica (portugál) 8 (380-397), 4. Brussels 5

A szerdai mérkőzés előtt 3/1-es győzelmi mérlegnél tartó fehérváriak az eddig nyeretlen Brussels együtteséhez látogattak, és - Lóránt Péter, valamint Keller Ákos vezérletével - már a nagyszünetben magabiztosan vezettek. Előnyüket a harmadik negyedben az amerikai Brandon Taylor irányításával megőrizték, és bár a belgák az utolsó felvonásban faragtak a hátrányukon, a székesfehérváriak sikere nem forgott veszélyben.

Lóránt Péteréknek újra volt mit ünnepelniük Forrás: LaFotocamera ph.LucaToniStrada di Borgheria 14. 61121 Pesaro ItaliaTel.Ufficio +39 0721454625Tel.Port. +39 3381031751E-ma/Luca Toni

A Fehérvár jövő kedden, a csoportkör zárásán a francia Chalonhoz látogat. A december 14-én elrajtoló középdöntőbe - ahol már csak 24 csapat szerepel - a kvartettek első és második helyezettje jut tovább, kiegészülve a tíz csoport négy legjobb harmadikjával.

korábbban:
B csoport:
Egis Körmend-Gravelines (francia) 85-60 (16-14, 19-19, 20-11, 30-16)
Az állás: 1. Gravelines 9 pont, 2. Egis Körmend 8 (427-394), 3. Groningen (holland) 8 (411-384), 4. Limburg (belga) 5