Csak 40 percig volt meccsben a Veszprém a PSG otthonában

Lékai Máté
Veszprém, 2016. november 20. A veszprémi Lékai Máté (k), valamint Henrik Mollgaard (b) és Luka Karabatic (j), a francia PSG játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának hetedik fordulójában játszott Telekom Veszprém - Paris Saint-Germain (PSG) mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. november 20-án. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
Nem jött össze a visszavágás a Telekom Veszprémnek, amely idegenben is kikapott a PSG-től. A veszprémiek 40 percig jól játszva meccsben voltak, Mikler Roland vezérletével még a vezetést is átvették, de a hajrában a francia sztárcsapat átrobogott a magyar kézibajnokon.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
PSG (francia) - Telekom Veszprém 28-24 (14-12)

Miután a Veszprém hosszú idő után elszenvedte első hazai vereségét, a PSG elleni idegenbeli mérkőzésen sem számított esélyesnek. A veszprémiek esélyeit növelte, hogy néhány támadásra már be tudott szállni a hazai pályán hiányzó Aron Palmarsson, de a feladat így is elég nehéznek tűnt az atomkézilabdát játszó párizsiak ellen.

Lékai Máté most nem tudott annyit hozzátenni, mint Veszprémben Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

A Veszprémnek furcsa módon otthon még a játékvezetőkkel is meg kellett küzdenie otthon, Párizsban azonban sokkal jobb fújást kaptak, így az első félidőben végig döntetlen közelében tartotta az eredményt a magyar bajnok. Elsősorban Andreas Nilssont lehet kiemelni, a beálló gólerősen játszott, emellett kiharcolt heteseket és kiállításokat is.

Még vezetni is tudott a Veszprém

A második félidő elején a Veszprém a vezetést is átvette, holott átlövésből szinte egyáltalán nem tudott betalálni. A párizsiak kapujában az egész meccsen brillírozó Thiery Omeyer a második félidőben még rátett egy lapáttal, és szinte egymaga fordította meg a mérkőzést. Védései után lerohanásból lőtt könnyű gólokkal vette vissza a vezetést a PSG.

A magyar csapat védekezése nem volt rossz, és a félidőben beálló

Mikler Roland is rengeteget tett hozzá a veszprémiek játékához,

de a támadások nagyon nem mentek. Egy majdnem tízperces veszprémi gólcsendet kihasználva a francia sztárcsapat a második félidő közepére öt góllal ellépett.

Mikler Roland nagyon jól védett Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Palmarsson csak a meccs hajrájában tért vissza, Nagy László és Momir Ilic pedig rossz százalékkal lőttek, az pedig

nem fér bele a PSG otthonában, hogy átlövésből alig szerezzen gólt

egy vendégcsapat. Ráadásul a 41 százalékos hatékonysággal záró Omeyer mellett Nikola Karabaticnak is remek meccse volt, a Veszprém pedig elkészült az erejével a végére, átrohantak rajtuk a hazaiak.

A végére nem is maradtak izgalmak, simán kapott ki a Veszprém, amely az A csoport negyedik helyén áll.