Szolnoki vereség a kosárlabda BL-ben

Szolnoki Olaj, Milos Borisov
Zielona Gora, 2016. november 15. Milos Borisov, a Szolnok Olaj (b) és Julian Vaughn, a lengyel Zielona Gora játékosa a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott Zielona Gora-Szolnoki Olaj mérkőzésen a lengyelországi Zielona Gorában 2016. november 15-én. (MTI/PAP/Lech Muszynski)
A Szolnoki Olaj hazai pályán tíz ponttal kikapott kedden a német Ludwigsburgtól a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája tizedik fordulójában.

Eredmény:
E csoport, 10. forduló:
Szolnoki Olaj-Ludwigsburg (német) 81-91 (17-21, 27-28, 17-19, 20-23)
a magyar csapat legjobb dobói: Barnies 19, Kinney, Vojvoda 16-16, Borisov 15

A magyar bajnok kilenc forduló után 1/8-es győzelmi mérleggel a csoport utolsó, nyolcadik helyén állt, a Ludwigsburg (6/3) pedig a harmadik volt. A két gárda németországi összecsapását az ellenfél nyerte 99-56-ra.

Milos Borisov (pirosban) ezúttal hiába remekelt Forrás: MTI/PAP/Lech Muszynski

Stojan Ivkovic gárdája remekül tartotta magát az első félidőben: a németek ugyan 19-28-ra elhúztak, ám öt perccel később már a Tisza-partiak vezettek. A nagyszünetben 44-49 volt az állás, hazai részről a montenegrói Milos Borisov ekkor 10 pontnál tartott.

Térfélcsere után tíz ponttal meglépett a Ludwigsburg, főként mivel cserejátékosai ekkorra 37 pontot gyűjtöttek az Olaj 13-ához képest. A hajrában a házigazdák már nem tudtak közelebb kerülni riválisukhoz, így elszenvedték kilencedik vereségüket a BL-ben.

A Szolnok január 4-én a szerb Partizanhoz látogat.