Kilenc góllal nyert a magyar férfi kézilabda-válogatott

Nagy László
Wroclaw, 2016. január 26. Nagy László (b) és a spanyol Raul Entrerrios az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének 2. csoportjában vívott Spanyolország - Magyarország mérkőzésen a lengyelországi Wroclawban 2016. január 26-án. A magyar válogatott 31-29-re kikapott a spanyol csapattól. MTI Fotó: Kovács Anikó
A magyar férfi kézilabda-válogatott kilenc góllal, 34-25-re legyőzte Csehország csapatát az Érden rendezett Provident Karácsony Kupa felkészülési torna pénteki döntőjében.

A január közepén kezdődő franciaországi világbajnokságra készülő magyar együttesben ezúttal Nagy László is pályára lépett, a MOL-Pick Szeged jobbátlövője, Balogh Zsolt viszont kisebb sérülése miatt a szlovákok elleni elődöntőhöz hasonlóan a finálét is kihagyta

A veszprémi Nagy László is pályára lépett a csehek elleni mérkőzésen Forrás: MTI/Kovács Anikó

A cseheknek már az ötödik percben időt kellett kérniük, mert a magyarok védekezésben és támadásban is pontosan, hatékonyan kézilabdáztak, és 5-1-re vezettek. Ezt követően kapkodóbbá vált a hazai együttes játéka, az ellenfél 10-9-re felzárkózott, a hajrában azonban ismét kiválóan teljesített a magyar válogatott, így megnyugtató előnyben volt a szünetben.
A második felvonás hasonlóan jól kezdődött a házigazdák szempontjából, így a cseheknek szűk negyedórát követően tízgólos hátrányban időt kellett kérniük (26-16), de a folytatásban sem tudták veszélyeztetni a magabiztos hazai sikert.

A lefújás után Javier Sabaté szövetségi kapitány elmondta, örül, hogy minden szükséges játékelemet gyakorolhatott csapata, amely értékelése szerint jól teljesített a tornán, de még sokat kell dolgoznia a világbajnokságig.

Eredmény, döntő:

Magyarország-Csehország 34-25 (17-11)
a magyar válogatott gólszerzői: Lékai 5, Császár, Jamali 4-4, Ligetvári, Bánhidi, Nagy L., Ancsin 3-3, Gulyás, Szöllősi, Bodó 2-2, Iváncsik, Harsányi, Juhász Á. 1-1