Bár a magyar férfi kézilabda-válogatott a második félidőben nagyszerű teljesítményt nyújtott, az első harminc percben annyira elengedte a németeket, hogy az ott összeszedett tetemes hátrányt nem tudta ledolgozni, így négy góllal kikapott. Nagy László az első negyedóra végén megsérült, az olimpiai bronzérmes pedig a 20. és 30. perc között nyerte meg a mérkőzést. A magyarok játéka nem okozott csalódást, a nagyon hosszú világbajnokságon ezzel a teljesítménnyel lehet keresnivalónk.

Eredmény, C csoport, 1. forduló:
Németország-Magyarország 27-23 (16-11) - élő közvetítés
Rouen, 5 200 néző, v.: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
Magyarország: Fazekas - Juhász Á. 3, Zubai 2, Szöllősi, Nagy L. 1, Harsányi 1. Cserék: Mikler (kapus), Bodó 3, Ancsin 1, Lékai 3, Bánhidi, Jamali 3, Ligetvári, Császár 3, Schuch, Balogh Zs. 3
lövések/gólok: 46/27 (59%), illetve 47/23 (49%)
gólok hétméteresből: 8/8, illetve 2/1
kiállítások: 6, illetve 4 perc

Amikor a magyar válogatott egyik legrutinosabb játékosa, Nagy László sántikálva az öltöző felé indult, kétségbeesetten nézett össze minden magyar a Kindarenában. Egy ártalmatlannak tűnő szituációt követően sérült meg Nagy az első félidő 15. percében. Bár a németek az első negyedórában is végig vezettek, a magyar válogatott tartotta a lépést az olimpiai bronzérmessel. A tavalyi Európa-bajnokság győztese hol egy, hol két góllal vezetett.

Kapusuk, Silvio Heinevetter elképesztő formában védett, elöl pedig Uwe Gensheimer biztos kézzel lőtte be a hétmétereseket.

Nagy László kiválásakor még volt jó öt perce a magyar csapatnak, Ancsin káprázatos átlövésgólját követően csak 8-7-re vezetett Németország.

A németek kapusa, Silvio Heinevetter szinte megbabonázta a magyarokat Forrás: AFP/Charly Triballeau

Az első félidő utolsó tíz perce viszont egyértelműen a német csapat fölényét hozta. Nem elég, hogy úgy lőttek négy gólt, hogy mi egyet sem, de a magyar együttes sem támadásban, sem védekezésben nem tudta felvenni a versenyt ellenfelével.

A 29. percben már 7 góllal, 16-9-re vezetett Németország, félő volt, hogy egy félidő alatt lerendezik a meccset.

Hogy ez nem így történt, arról Császár Gábor és Lékai Máté gondoskodott, az ő góljaikkal szűkítettünk a tetemesnek mondható hátrányon. A félidőben 16-11-es német vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Zubai Szabolcs lő gólt a németeknek Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marijan Murat

A második félidőt továbbra is Nagy László nélkül kezdte a magyar csapat, amely 16-12-es német vezetésnél, kettős emberelőnyben hibázott büntetőt.

Császár Gábornak mindenképpen jó lett volna ezt a hétméterest belőnie, mert Heinevetter védése lelkileg újra a németeket erősítette.

Nem véletlenül örültek, amikor a magyar válogatott kettős emberelőnyének leteltekor még mindig 16-12 állt a táblán.

Zubai Szabolcs akcióban Forrás: AFP/Charly Triballeau

Szerencsére csapatunk nem zuhant össze, Juhász Ádám gyönyörű góljával előbb 16-13 lett az állás, egy perccel később Császár már 16-15-re hozta fel a magyar válogatottat.

Hihetetlen, de igaz, a magyar csapat 6-0-s szériát produkált, hiszen az első félidő 29. percében még a németek vezettek 16-9-re.

A mieink kapujában Mikler jobb teljesítményt nyújtott, mint az első félidőben Fazekas Nándor. Nagy László továbbra is a kispadról nézte a meccset, mi pedig a lelátón ökölbe szorított kézzel szurkoltunk az újabb magyar gólokért.

A perzsa Dzsamali kiválóan játszott a második félidőben Forrás: AFP/Charly Triballeau

Az egyre jobban kézilabdázó magyarok a 43. percben Zubai remek lövésével ismét egy gólra közelítették meg Németországot (17-16), miközben az ellenfél kénytelen volt időt kérni. A magyar csapaton látszott, hogy nagyon elkapta a fonalat.

Elsősorban labdaszerzésekben jeleskedtünk, miközben a németek szövetségi kapitánya egyre idegesebb lett.

Miklerék iszonyatos energiákat mozgósítottak, így negyedórával a befejezés előtt 18-17-es német vezetésnél egészen szenzációs véghajrá elé nézhetett a két csapat.

Silvio Heinevetter parádézott a német kapuban Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marijan Murat

Such Timuzsin kiállítása a lehető legrosszabbkor jött, de Juhász emberhátrányban is labdát szerzett, így a németek továbbra is csak egy góllal vezettek. Tíz perccel a befejezés előtt pedig újra kettővel (21-19.)

Ezt az előnyt tartotta a rutinos német csapat, amelynek kapujában Heinevetter újra parádézott.

De nemcsak ő, hanem a 12 gólig jutó Uwe Gensheimer is tarthatatlannak bizonyult. Öt perccel a befejezés előtt 23-21-es német vezetésnél egy magyar helyzet kimaradt, ez pedig eldöntötte a meccset. Érezni lehetett, hogy a minden hájjal megkent németek ezt az előnyt már nem engedik ki a kezükből. Az első félidei gyengébb magyar játék miatt nagyon bosszantó ez a négygólos vereség (27-23), de a kesergésre nem sok idő marad, hiszen szombaton este 20.45-kor a horvátok következnek.

Eredmények, péntek:

C csoport (Rouen), 1. forduló:
Horvátország - Szaúd-Arábia 28-23 (12-11)
Chile-Fehéroroszország 32-28 (14-14)
Németország-Magyarország 27-23 (16-11)
Az állás: 1. Horvátország 2 pont (28-23), 2. Chile 2 (32-28), 3. Németország 2 (27-23), 4. Fehéroroszország 0 (28-32), 5. Magyarország 0 (23-27), 6. Szaúd-Arábia 0 (23-28)

D csoport (Párizs), 1. forduló:
Dánia-Argentína 33-22 (17-11)
Egyiptom-Katar 22-20 (11-8)
Svédország-Bahrein 33-16 (17-5)
Az állás: 1. Svédország 2 pont (33-16), 2. Dánia (33-22), 3. Egyiptom 2 (22-20), 4. Katar 0 (20-22), 5. Argentína 0 (22-33), 6. Bahrein 0 (16-33)

A csoport (Nantes), 2. forduló:
Franciaország-Japán 31-19 (17-9)
Az állás: 1. Franciaország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Oroszország 2/1 (39-29), 3. Norvégia 2/1 (22-20), 4. Lengyelország 0/1 (20-22), 5. Brazília 0/1 (16-31), 6. Japán 0/2 (48-70)