A Győri Audi ETO KC 34-17-re győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton. A győriek ezzel a sikerrel biztossá tették negyeddöntős szereplésüket.

Női BL, 2. csoportkör, 4. forduló, 2. csoport:
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 17-34 (10-18)
a Győr gólszerzői: Görbicz 10, Amorim 5, Bódi, Mörk, Elghaoui 4-4, Broch 3, Knedlikova, Hársfalvi, Groot, Puhalák 1-1

Az első perctől kezdve egyoldalú volt a találkozó. Bár a hazaiak szerezték az első gólt, a győriek gyorsan fordítottak, majd folyamatosan növelték előnyüket. Annak ellenére magabiztosan vezettek, hogy több ziccert is elhibáztak (6-12), és az első félidő második felében sem változott a játék képe.

A szünet után a szlovénok erejéből csak annyira futotta, hogy egy ideig tartani tudták a különbséget, ám az ötvenedik percben már tíz gól volt a két együttes között (16-26), ami a - nem kimondottan színvonalas - meccs végére még tovább nőtt.

A mezőny legjobbja Görbicz Anita volt, aki 11 lövésből tíz gólt szerzett. A hazaiak legeredményesebb játékosa Alja Koren négyszer talált be.

Az előző idényben BL-ezüstérmes győriek jövő vasárnap a dán Esbjerg csapatát fogadják a középdöntőben.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 13 pont/8 mérkőzés, 2. Larvik (norvég) 10/8, 3. Midtjylland (dán) 8/7, 4. CSM Bucuresti (román) 7/8, 5. Krim Mercator Ljubljana 6/8, 6. Esbjerg (dán) 2/7

korábban:
1. csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Metz (francia) 29-23 (15-10)

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 13 pont/7 mérkőzés (219-180), 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13/8 (238-212), 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8/7, 4. Metz 6/8, 5. Thüringer HC (német) 4/8, 6. Asztahanocska (orosz) 2/8

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.