Nem tudta megvédeni SEHA-elsőségét a Veszprém

Xavi Sabate, kézilabda, Veszprém
Veszprem's head coach Javier Sabate reacts during the Handball EHF Champions League final Four semi-final match between THW Kiel and MVM Veszprem in Cologne, western Germany, on May 28, 2016. / AFP PHOTO / SASCHA SCHUERMANN
A Telekom Veszprém 26-21-re kikapott a macedón Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda SEHA Liga vasárnapi döntőjében, Bresztben.

Eredmény, férfi SEHA Liga, döntő:
Vardar (macedón) - Telekom Veszprém 26-21 (11-11)
a Veszprém gólszerzői: Ilic 5, Lékai 4, Ugalde 3, Iváncsik, Palmarsson, Nagy L. 2-2, Marguc, Nilsson, Gajic 1-1

Kiegyenlített játékkal kezdték a találkozót a felek, a Vardar először a 13. percben vezetett két góllal. A magyar bajnoki címvédő hat percen keresztül nem talált a hálóba, a folytatásban pedig Momir Ilic hétmétereseivel tartotta magát (7-7). Bár a vezetést nem tudta visszavenni a Veszprém, de Nagy László az utolsó másodpercben az üres kapuba lőtt, ezzel döntetlenre alakította az állást a szünet előtt (11-11).

Xavi Sabaté, a Veszprém edzője Forrás: AFP/Sascha Schuermann

A második felvonás elején nem tudta hatékonyabbá tenni támadójátékát a magyar együttes, és amikor védekezésben elkövetett néhány hibát, ellenfele - a meccs során először - három találattal elhúzott (17-14).

Javier Sabaté vezetőedző időkérése után átmenetileg pontosabbá, lendületesebbé váltak csapata akciói, ami egyenlítést eredményezett (17-17), ám ezt követően eldőlt a mérkőzés a macedónok javára. A Veszprém több mint hét percen keresztül nem szerzett gólt, játékosai elbizonytalanodtak, ellenfele viszont rendkívül hatékonyan védekezett, a kapuban az egykori veszprémi játékos, Sterbik Árpád remekelt, csapattársai pedig támadásban kihasználták a lehetőségeiket (22-17).

A hajrá már nem tartogatott izgalmakat, a Vardar végül magabiztosan győzött 26-21-re, és a liga 2011-es alapítása óta harmadszor lett aranyérmes.

A macedón együttes legeredményesebb játékosa a spanyol Joan Canellas és az orosz Timur Gyibirov volt egyaránt öt góllal.