A magyar női vízilabda-válogatott ötméteresek után 11-10-re kikapott a kanadai csapattól a világliga Sanghajban zajló szuperdöntőjének keddi nyitónapján

- idézte a hazai szövetség honlapja Bíró Attila szakvezetőt, aki szerint a kanadaiak "élesebbek" voltak, amit a büntetőpárbajban kihagyott négy magyar ötméteres is jelez.

Bíró Attila a magyar válogatott szövetségi kapitánya Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A magyarokkal azonos csoportban szereplő kínai válogatott 14-10-re verte Ausztráliát a világliga Sanghajban zajló szuperdöntőjének keddi nyitónapján.

Eredmények, 1. forduló:
B csoport
Kanada-Magyarország 11-10 (3-3, 2-1, 2-3, 2-2 - 2-1) - ötméteresekkel
gólszerzők: E. Wright 3, Christmas 3, M. Eggens 2, Bekhazi 2, Crevier, illetve Szilágyi 4, Keszthelyi 2, Csabai 2, Antal, Takács O. 1-1

Kína-Ausztrália 14-10 (4-3, 3-1, 3-3, 4-3)

A csoport:
Oroszország-Japán 18-9 (5-1, 5-2, 3-3, 5-3)
Egyesült Államok-Hollandia 6-4 (3-0, 1-2, 2-2, 0-0)

A magyarok további programja:
szerda:
Magyarország-Kína 13.00
csütörtök:
Magyarország-Ausztrália 9.00

Az A csoportban Oroszország, Japán, az Egyesült Államok és Hollandia válogatottja szerepel. A két négyesből mindegyik csapat bejut a negyeddöntőbe, ahol keresztbe játszanak majd: az első a negyedikkel, a második a harmadikkal.