A magyar kosárlabda-válogatott 85-70-es vereségett szenvedett Izrael legjobbjai ellen a Varsóban megrendezett felkészülési tornán. A magyar csapat 35 percig jól tartotta magát, olykor nagyon hatékonyan játszott, de néhány rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy az esélyesebb Izrael végül megnyerje a mérkőzést.

Nem kezdett jól a Wittman-Vojvoda-Hanga-Rosco-Keller ötössel induló magyar csapat. Az első negyedben 10-3-ra húzott el az izraeli csapat, köszönhetően legnagyobb sztárjuk, az NBA-címvédő Golden State Warriorsnál játszó Omri Casspinak. Innen sikerült visszakapaszkodni 14-13-ra. Itt megint elléptek Casspiék, de a magyarok Hanga és Vojvoda vezetésével nem hagyták magukat leszakítani.

Az első tízperc vége előtt kétszer is sikerült 2 másodpercen belül labdát szerezni, először Rosconak, aki ezután értkésítette mindkét büntetőjét, majd rögtön jött Hanga szemfülessége, aki ziccerrel fejezte be az akciót, így 20-20 lett az első negyed vége.

A második játékrészben ismét megpróbáltak az izrealiek nagyobb előnyt kiépíteni, 32-30 után kettő perc alatt lett 40-30. Innentől beállt a negyed további részére a 8-10 pont között különbség, végül 47-38-as állással mehettek a nagyszünetre a csapatok. Casspi már ekkor 16 pontnál járt, a magyar válogatottból Hanga volt a legeredményesebb 9 ponttal, azonban a büntetőket mindössze 37%-kal értékesítette (3/8).

Vojvoda Dávid jól célzott a triplavonalon túlról Fotó: Csudai Sándor - Origo

A harmadik tízpercben megkezdte a felzárkózást a magyar csapat,

Hanga triplájával az izraeli előny három egységre olvadt (49-46),

de Izraelt ezzel sem lehetett kizökkenteni, új lendületet kapott a csapat és ismét tíz lett közte 59-49-nél. A negyed vége ismét kiegyenlített volt, így 65-57 állt az eredményjelzőn 30 perc után.
A záróetapot döcögősen kezdte mindkét gárda, négy perc alatt Izrael három, az Ivkovics-legénység öt pontot tudott szerezni. Nálunk Hanga vitte a prímet ekkor. Az utolsó öt percre 70-64-es állással fordultak a csapatok, a hátrány tehát egyáltalán nem volt ledolgozhatatlan. A hajrá azonban az izraelieknek sikerült jobban, feltornázták a különbséget 14 pontra is (80-66). A sok eladott labda és figyelmetlenség megbosszulta magát ekkor.

A vége 85-70, de a magyar csapat versenyben volt három és fél negyedig egy nála papíron jóval erősebb válogatott ellen.