Egyelőre megállíthatatlan a Fradi a vízilabda Eurokupában

Budapest, 2017. április 5. A ferencvárosiak örülnek a férfi vízilabda Eurokupa döntőjében játszott FTC-PQS Waterpolo - Digi-Oradea visszavágó mérkőzés végén a népligeti uszodában 2017. április 5-én. A mérkőzés 7-7-es döntetlenre végződött, ezzel a Ferencváros nyerte az Eurokupát. MTI Fotó: Illyés Tibor
A címvédő Ferencváros negyedik mérkőzésén negyedik sikerét aratta a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében: a szombat kora délutáni meccsen húsz góllal verte a német Potsdam csapatát.

Az erőviszonyoknak megfelelően rendkívül egyoldalú csata zajlott a vízben, a magyar együttes jószerével akkor lőtt gólt, amikor akart. Jellemző, hogy a német gárda 23 percig nem tudta bevenni az FTC kapuját. Este csoportrangadó következik: a Ferencváros a házigazda Veronával találkozik.

A Ferencváros címvédőhöz méltón szerepel az Eurokupa első selejtezőkörében Forrás: MTI/Illyés Tibor

Az olaszországi Busto Arsizióban hét csapat küzd a négy továbbjutó helyért.

Eredmény:
Férfi Eurokupa, 1. selejtezőkör: B csoport, Busto Arsizio (Olaszország):
FTC-PQS Waterpolo - Potsdam (német) 22-2 (5-0, 7-0, 4-1, 6-1)

A Ferencváros gólszerzői: Jansik Sz. 5, Jaksics, Mitrovics 4-4, Vámos 3, Sedlamyer, Német 2-2, Szirányi, Varga Dénes 1-1