Magabiztos győzelemmel rajtolt a Ferencváros, míg a Miskolc döntetlennel kezdte szereplését a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjébe jutásért zajló második selejtezőkör első fordulójában, pénteken.

A nemzetközi porondon története során először szereplő miskolci csapat a gólgazdag első negyed után a másodikban eredményesen védekezett és továbbra is hatékonyan támadott,

így a mérkőzés felénél négy találattal vezetett.

Az olasz csapat előbb két gólt faragott a hátrányából, majd az utolsó szakaszban még közelebb zárkózott,

hat másodperccel a vége előtt pedig az egyenlítő találatot is megszerezte

- az európai szövetség honlapja szerint.

A miskolciak szombaton a hazai csapattal, a Pays D'Aix Natationnal, vasárnap pedig az orosz Sturmmal mérkőznek meg.

Nagy küzdelem volt a vízben Forrás: Origo

A címvédő FTC eredményes játékkal győzte le montenegrói ellenfelét úgy, hogy az első három negyedet megnyerte,

ezzel komoly előnyre tett szert (13-7), az utolsó nyolc percben viszont három gólt kapott, miközben egyet sem dobott.

Az utolsó szakaszban mutatott visszafogott teljesítménye ellenére nem forgott veszélyben a győzelme.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Varga Dénes volt öt találattal.

A magyar csapat szombaton a horvát Jadran Splittel, vasárnap pedig a spanyol Mataróval csap össze.

A két csoportból ez első kettő jut tovább. Hozzájuk azt a négy csapatot sorsolják majd, amelyek alulmaradnak a Bajnokok Ligája főtáblájára kerülésért sorra kerülő párharcokban. Az EK negyeddöntős mérkőzéseit november 8-án és december 9-én játsszák.

Eurokupa, 2. selejtezőkör, C csoport (Aix-en-Provence):

PannErgy-Miskolci VLC - Verona (olasz) 11-11 (5-4, 3-0, 1-3, 2-4)
a magyar csapat gólszerzői: Bowen 4, Misic, Halek 2-2, Vadovics, Kuzmenko, Milicic 1-1

D csoport (Budapest, Népliget):
PQS-Ferencváros Waterpolo - Primorac Kotor (montenegrói) 13-10 (6-4, 4-2, 3-1, 0-3)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé. 5, Jaksic 3, Nikic 2, Vámos, Szirányi, Varga Dá. 1-1