Idegenben lőtt több góllal jutott tovább a Vác

Vác, női kézilabda
Két meccsen 90 gólt dobtak a váci kézis lányok
A Vác idegenben lőtt több góljának köszönhetően továbbjutott a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjéből, miután a második forduló szombati, hazai visszavágóján hét góllal nyert a német Buxtehuder SV ellen.

A 29-22-es siker előtt egy héttel, múlt szombaton a magyar együttes szintén hét góllal, 33-26-ra maradt alul a német Bundesligában legutóbb negyedik ellenfelével szemben.

Eredmény:
Női EHF Kupa-selejtező, 2. forduló, 2. mérkőzés:
Váci NKS-Buxtehuder SV (német) 29-22 (17-14)
a magyar csapat góldobói: Kovács 6, Barján 5, Radosavljevic 4, Helembai 3, De Souza 2, Jovetic 2, Kácsor 2, Lakatos 2, Szondi 2, Szamoránsky 1
Továbbjutott: 55-55-ös összesítés mellett több idegenben lőtt góllal a Vác

Az első félidőben nem úgy festett, hogy meglehet a továbbjutás, mivel

12 perc elteltével a vendégegyüttes állt jobban (7-8).

A folytatásban a magyar csapat visszavette ugyan a vezetést, de nagyobb különbséget nem tudott kiharcolni, a szünetre 17-14-es állásnál vonultak el a felek.
A második harminc percben viszont fokozatosan növelte előnyét a Vác, előbb négy gól, majd öt lett a különbség (21-16, 39. perc). Negyedórával a vége előtt még mindig a Buxtehude állt továbbjutásra (22-17), a 46. percben viszont már a Vác lépett a siker közelébe azzal, hogy 23-17-re módosította az eredményt.

Nagy izgalmak közepette a német gárda még feljött négygólnyira (25-21), a Vác azonban nagy szívvel, kiváló védekezéssel és eredményes támadójátékkal kicsikarta a hétgólos, továbbjutást érő 29-22-es győzelmet.