Az Alba Fehérvár hazai pályán kikapott a belga Charleroi-tól kedden a férfi kosárlabda Európa Kupa második fordulójában. A Körmend viszont nyert - immáron másodszor.

Az EK-csoportkört múlt szerdán hazai vereséggel kezdő magyar bajnoknál több kulcsember, köztük Lóránt Péter is hiányzott sérülés miatt. A charleroi-i ellenfél az első körben a fehérorosz Cmoki Minszket verte, és hét légióssal érkezett Magyarországra. A találkozó valamennyi negyedét a belgák nyerték, a hazaiak legjobbja a 17 pontos Kasey Hill lett.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 2. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár-Spirou Charleroi (belga) 60-72 (15-18, 14-16, 13-16, 18-22)

Az Egis Körmend hazai pályán magabiztosan verte a belga BF Brusselst kedden a férfi kosárlabda Európa Kupa második fordulójában. Az EK-csoportkört múlt szerdán bulgáriai győzelemmel kezdő magyar együttes a második negyedben hagyta faképnél ellenfelét, amely a belga bajnokságban 1/3-as győzelmi mutatónál tart. A meccs során már 19 ponttal is vezető vasiak legjobbja a 15 pontos Eric Fanning lett.

2. forduló, D csoport: Egis Körmend-BF Brussels (belga) 74-61 (19-17, 23-12, 17-16, 15-16)