A férfi kosárlabda Euroliga 20. fordulójában a Hanga Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Barcelona 86-82-es vereséget szenvedett a török Fenerbahce otthonában. A magyar válogatott kosárlabdázó 12 ponttal segítette a csapatát a címvédő ellen.

A Barcelona és Hanga Ádám is jól kezdte a mérkőzést, többek között

a magyar kosaras öt pontjának köszönhetően

– egy kétpontos és egy távoli próbálkozásból jött össze – lépett meg a vendég csapat. Ám az Euroliga második helyén álló címvédő Fenerbahce gyorsan fordítani tudott, főleg Jan Vesely remeklésének köszönhetően. Az első negyed hajrájában Hangának még volt két rontott dobása, a Barca pedig négypontos hátrányba került (22-18).

A második felvonás első öt négy potyogtak mindkét oldalon a kosarak (15-12),

ráadásul Hanga újabb hárompontossal segítette a csapatát, így ekkor már nyolc pontnál járt,

lepattanó szerzése, illetve assziszt nélkül.

A Barcelona azonban nem ijedt meg sem a hangulattól, sem a hátránytól, és elképesztő perceket produkálva megnyerte a második negyedet és a vezetést is átvette (42-44).

A magyar kosárlabdázó újabb sikeres hárompontossal jelentkezett, ráadásul egy-egy védőlepattanót és asszisztot is begyűjtött.

A harmadik negyedet 6-1-es rohammal indította az isztambuli együttes, így gyorsan visszavette a vezetést. A 25. percre már 55-50-re a Fenerbahcénál volt az előny, így a Barca előtt újra ott volt a feladat, megfordítani az összecsapást. Ám inkább

a hazaiak húztak el még jobban, tíz ponttal, 23-13 nyerték ezt a felvonást.

Hanga egy pontot tett még hozzá büntetőből a saját teljesítményéhez.

Hanga Ádám jól játszott a Fenerbahce ellen is Forrás: Barcelona Basket/Twitter

A Barcelona az utolsó negyedben mindent megtett, de már nem újra fordítani, a Fenerbahce az elején okosan játszva tartotta az előnyét, négy perccel a vége előtt tíz pont volt a különbség a két csapat között.

A hajrában azonban közelebb tudott férkőzni a Barca,

így bár verség lett a vége, de csak négy ponttal kapott ki a címvédő otthonában.

Hanga Ádám valamivel kevesebb mint 30 perc alatt 12 pontot (1/2 dupla, 3/4 tripla, 1/2 büntető),

három lepattanót, 1-1 gólpasszt és szerzett labdát, 2 eladott labdát, illetve 2-2 beütött és kiharcolt faultot jegyzett - 12 VAL-lal végzett, megint a katalánok legjobbjai között volt a Heurtel-Tomic duó mögött.