A Barcelona sem jutott a nyolc közé a kézilabda BL-ben

Horizontal
Montpellier's players celebrate after winning the French D1 handball match between Montpellier (MHB) and Paris (PSG) at Sud de France Arena on December 21, 2017 in Montpellier, southern France. / AFP PHOTO / SYLVAIN THOMAS
A Barcelona házigazdaként 30-28-ra legyőzte a francia Montpellier csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában, a negyeddöntőbe jutásért rendezett párharc szombati visszavágóján, de 56-55-ös összesítéssel kiesett.

Az idegenbeli első meccset három góllal nyerte meg a francia együttes. A második találkozó vége előtt tíz perccel a katalánok még 26-20-ra vezettek, ám ellenfelük egy 5-0-s sorozattal felzárkózott, és a rendkívül szoros hajrában kiharcolta a továbbjutást.

Teljes joggal ünnepeltek Montpellier játékosai Forrás: AFP/Sylvain Thomas

A tavaly júniusi kölni négyes döntő Veszprém-Barcelona bronzmérkőzésének egyik résztvevője sem jutott idén a negyeddöntőbe.

A Montpellier a Veszprémet búcsúztató dán Skjern HB együtteséhez hasonlóan a BL csoportkörének alsó ágáról jutott az egyenes kieséses szakaszba, amelynek második körében a német Flensburg Handewitt lesz az ellenfele.

Út a negyeddöntőbe:

Eredmények,
Férfi Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, visszavágók:
Barcelona (spanyol)-Montpellier HB (francia) 30-28 (15-14)
Továbbjutott: a Montpellier, 56-55-ös összesítéssel.

korábban:
Telekom Veszprém-Skjern HB (dán) 34-29 (16-13)
Tj.: a Skjern 61-59-es összesítéssel.

szerdán játszották:
Flensburg-Handewitt (német)-IFK Kristianstad (svéd) 27-24 (13-9)
Tj.: a Flensburg, kettős győzelemmel, 53-46-os összesítéssel.
vasárnap játsszák:
HBC Nantes (francia)-Meskov Breszt (fehérorosz) 17.00 (az első mérkőzésen: 32-24)
MOL-Pick Szeged - THW Kiel (német) 17.00 (22-29)
Rhein-Neckar Löwen (német)-Vive Kielce (lengyel) 19.00 (17-41)

A két csoportgyőztes, a francia Paris Saint-Germain és a címvédő macedón Vardar Szkopje már tagja a negyeddöntő mezőnyének.