A Győri Audi ETO KC 13. alkalommal nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát, mivel 27-23-ra legyőzte az Érd HC csapatát a vasárnap délutáni döntőben a Papp László Budapest Sportarénában.

Eredmény:
női Magyar Kupa, döntő:
Győri Audi ETO KC-Érd HC 27-23 (12-13)
a legeredményesebb játékosok: Görbicz 7, Groot 6, González 4, Puhalák 3, illetve Krpez Slezak 6, Kiss N. 4, Signaté 3

A bajnok győriek közül Tomori Zsuzsanna, Nora Mörk és Stine Oftedal, az érdiektől pedig Klivinyi Kinga hiányzott sérülés miatt.

Jobban kezdték a finálét az érdiek (0-3), több mint öt perc után született meg az ETO első gólja, de mivel a folytatásban hatékonyabbá vált a védekezése, a 21. percben átvette a vezetést a Győr (9-8). A továbbiakban is színvonalas volt a játék, a nagy küzdelemben egy gólnál nagyobb különbség egyik csapat javára sem alakult ki,

a szünetben az Érd állt jobban (12-13).

Görbicz Anita, (b) a Győr és Kisfaludy Anett kapus, az Érd játékosa a kézilabda női Magyar Kupa döntőjében játszott Győri Audi ETO KC–Érd HC mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2018. április 1-jén Forrás: MTI/Czagány Balázs

A második felvonás elején Katarina Krpez Slezak vezérletével őrizte előnyét a Pest megyei együttes, sőt a 39. percben ismét három találat volt a különbség. Görbicz Anita három, illetve az érdiektől kölcsönvett spanyol

Mireya González Álvarez két góljával azonban hat perc alatt fordított a Győr (21-19).

Az egyik oldalon Cornelia Nycke Groot, a másikon pedig Kiss Nikolett pillanatai következtek, és amikor - az 56. perc elején - Anja Althaus is betalált, újra kettővel vezetett a Győr (25-23).

Anne Mezze Hansen, a Győr (b) és Jamina Caroline Roberts, az Érd (b3) játékosa a kézilabda női Magyar Kupa döntőjében játszott Győri Audi ETO KC–Érd HC mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2018. április 1-jén Forrás: MTI/Czagány Balázs

Újabb fordulatot már nem tartogatott a döntő, mivel az ETO a hajrában keményen védekezett, ezt kihasználva növelni tudta a különbséget, és

megszerezte története 13. Magyar Kupa-elsőségét, ezzel az örökrangsor élére állt.

„Nagyon szoros lett. Jó reklám volt a magyar kézilabdának ez a négyes döntő. Fantasztikus atmoszféra és környezet. Mindenki élvezte a meccset,

hittünk magunkban. Sok ilyen szintű meccset játszottunk a szezonban, ez most sokat segített" – árulta el Ambros Martín, a Győr edzője.

Ambros Martin újra csúcsra vezette a Győrt Forrás: NurPhoto/Alex Nicodim/NurPhoto/Alex Nicodim

mindenki nagyot küzdött, mi most nagyobbat. Nagyon boldog vagyok" – mondta Görbicz Anita, a Győr világklasszisa.

Szabó Edina, az Érd edzője most szomorú, de dolgoznak tovább.

„Mindig csak egy győztes van. Nagyon szerettünk volna nyerni, bánt a vége. Bíztam benne, hogy a legvégén dől el a meccs. Bosszant, hogy

de gratulálunk a Győrnek. Most így alakult, majd feldolgozzuk, és dolgozunk tovább."

2-szeres: Vörös Lobogó, Magyar Posztó, TFSE, Bakony Vegyész
1-szeres: Bp. Vörös Meteor, Bp. Szikra, Goldberger SE, Építők KC (Hargita KC)

A legutóbbi tíz döntő:
2008/2009, Győr: Győri Audi ETO KC - DVSC-Aquaticum 32-27 (14-14)
2009/2010, Győr: Győri Audi ETO KC-FTC Rightphone 33-20 (20-9)
2010/2011, Győr: Győri Audi ETO KC - DVSC-Korvex 29-21 (12-14)
2011/2012, Győr, Győri Audi ETO KC - Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 42-22 (22-11)
2012/2013, Veszprém: Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 36-28 (17-11)
2013/2014, Dabas: Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 34-29 (18-14)
2014/2015, Győr: Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-23 (15-14)
2015/2016, Szigetszentmiklós: Győri Audi ETO KC-Érd 33-27 (16-12)
2016/2017, Kecskemét: FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 34-32 (16-15, 29-29) - hétméteresekkel
2017/2018, Budapest: Győri Audi ETO KC-Érd HC 27-23 (12-13)