Női röplabda bajnoki döntő kapujában a Nyíregyháza és a Békéscsaba is

A címvédő Békéscsaba hazai sikere után idegenben is legyőzte a Jászberényt a női röplabda Extraliga elődöntőjében, míg a Nyíregyháza hazai pályán 3-0-ra verte az Újpest csapatát.

A csütörtöki második találkozó első szettjét simán, a másodikat szoros küzdelemben nyerte a BRSE, a hazai csapat ezt követően azonban nagy csatában kiharcolta a döntő felvonást. Az ötödik játszmában 12-12-ig tartotta magát a Jászberény, sorozatban három békéscsabai ponttal viszont a címvédő egy sikerre került a döntőbe jutástól.

A párharc harmadik összecsapását vasárnap vívják a Viharsarokban.

Eredmény, elődöntő, 2. mérkőzés:
Jászberény VT - Linamar-Békéscsabai RSE 2-3 (-11, -24, 23, 21, -12)

A Nyíregyháza hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Újpest csapatát a női röplabda Extraliga elődöntőjének második, csütörtöki mérkőzésén. A kupagyőztes nyírségiek végig sokkal jobban röplabdáztak fővárosi riválisuknál, így hetvenöt perc alatt megérdemelt sikert arattak.

A párharc harmadik összecsapását hétfőn vívják Újpesten.

Fatum-Nyíregyháza - UTE 3-0 (17, 22, 16)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Nyíregyháza javára.