A magyar férfi kézilabda-válogatott 30-22-re legyőzte Brazília csapatát a Siófokon rendezett felkészülési torna vasárnapi zárónapján.

A két együttes ötödik alkalommal találkozott egymással, s a magyarok az ötödik sikerüket aratták.

Eredmény:
Magyarország-Brazília 30-22 (17-11)
a magyar gólszerzők: Lékai 7, Bánhidi 5, Balogh Zs. 4, Sipos, Bóka, Országh 3-3, Hornyák 2, Ligetvári, Ancsin, Bodó 1-1

Ljubomir Vranjes, a magyar csapat szövetségi kapitánya Császár Gáborra, Jamali Imanra, Győri Mátyásra, Faluvégi Rudolfra és Fekete Dávidra sérülés miatt nem számíthatott a tornán.
Támadásban Lékai Máté, védekezésben Ilyés Ferenc vezérletével jól kezdett a hazai együttes (7-3), amely igyekezett lendületes akciókat vezetni, majd gyorsan visszarendeződni. A braziloknak már a 13. percben időt kellett kérniük, ezt követően a MOL-Pick Szeged légiósa, Thiagus Petrus irányításával elkezdtek felzárkózni.
Székely Márton jó kapusteljesítményének is köszönhetően visszaállt a korábbi különbség (11-7),

ami a szünetig a hatékony védekezés és a pontos lövések révén tovább nőtt (17-11).

Balogh Zsolt (labdával) négy gólig jutott Forrás: keziszovetseg.hu

A második felvonás elején némileg visszaesett a támadójáték, a különbség mégsem változott jelentősen, mert Székely továbbra is jól védett. Ebben az időszakban szinte kizárólag az átlövőket és a beállókat játszották meg a magyarok, de a szélsők góljai nélkül is növelték előnyüket (27-17). A hajrában sem változott a játék képe, így a házigazdák Ausztria után magabiztosan győzték le Brazíliát is, ezzel megnyerték a tornát.
A dél-amerikaiak legeredményesebb játékosa a francia Dunkerque-ben szereplő Haniel Langaro volt hét találattal.

- nyilatkozta a lefújás után Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány. Hozzátette, elsősorban a védekezésre összpontosítottak a gyakorlás során, és elégedettséggel töltötte el, hogy mindkét meccsen csak 22 gólt kaptak.

- mondta a svéd edző.

Ljubomir Vranjes megszerezte első győzelmeit a magyar válogatott élén Forrás: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Adam Ihse