Társoldalunk:

Három győri a női kézilabda-BL All-Star csapatában

2018.05.11. 13:28

A Győri Audi ETO két játékosa és szakvezetője is bekerült a női kézilabda Bajnokok Ligája álomcsapatába, amit a budapesti négyesdöntő előtt egy nappal hirdetett ki az európai szövetség. 

A magyar bajnokot, egyben BL-címvédőt a legjobbak közé harmadik alkalommal beválasztott norvég kapus, Kari Alvi Grimsbö, a legjobb védőnek megválasztott Tomori Zsuzsanna, valamint az elismerést sorozatban negyedik alkalommal kiérdemlő vezetőedző, Ambros Martin képviseli.  

Győr, 2018. február 26. A győri Tomori Zsuzsanna (k) a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában játszott Győri Audi ETO KC - CSM Bucuresti mérkőzésen az Audi Aréna Győrben 2018. február 26-án. MTI Fotó: Krizsán CsabaForrás: MTI/Krizsán Csaba

Az All-Star keretben hárman vannak a tavalyi csapatból: Grimsbö és Martin mellett az idei sorozat várható gólkirálya, a CSM Bucuresti román sztárja, Cristina Neagu. A Rostov-Don francia balszélsője, Siraba Dembelé viszont három év után kapott újra helyet a legjobbak között. A többiek mind újoncok.

Az eredmény a szurkolók, valamint egy újságírókból álló testület szavazatai alapján alakult ki.

A Bajnokok Ligája All-Star csapata 2017/18:

Kapus: Kari Aalvik Grimsbö (norvégia) - Györi Audi ETO KC
Balszélső: Siraba Dembélé (francia) - Rostov-Don
Bal átlövő: Cristina Neagu (román) - CSM Bucuresti
Irányító: Veronica Kristiansen (norvégia) - FC Midtjylland
Beálló: Dragana Cvijic (szerb) - HC Vardar
Jobb átlövő: Ana Gros (szlovén) - Metz Handball
Jobbszélső: Iuliia Managarova (orosz) - Rostov-Don
Védő: Tomori Zsuzsanna (magyar) - Györi Audi ETO KC
Legjobb fiatal: Tjasa Stanko (szlovén) - RK Krim Mercator
Edző: Ambros Martin (spanyol) - Györi Audi ETO KC

Ana Gros, Veronica Kristiansen, Tjasa Stanko és a sérült Tomori Zsuzsanna kivételével a többiek mind ott lesznek a május 12-13-án sorra kerülő FINAL4-ban a budapesti Papp László Sportarénában.

A négyes döntő programja (Papp László Budapest Sportaréna):
szombat, elődöntők:
Győri Audi ETO-CSM Bucuresti (román) 15.15
Rosztov-Don (orosz) - Vardar Szkopje (macedón) 18.00
vasárnap:
a 3. helyért 15.15
döntő 18.00