Tipikus tornanyitó mérkőzésen szervezetten védekezve, ám támadásban időnként pontatlanul játszva is magabiztos győzelmet aratott U18-as leány válogatottunk a végére az erejével elkészülő szlovén válogatott ellen az udinei korosztályos Európa-bajnokság nyitó mérkőzésén.

A múlt héten a minszki U17-es világbajnokságon szerepelt magyar együttes összetétele két helyen változott meg. Völgyi Péter csapata mind a négy negyedet megnyerte, figyelemre méltó, hogy a záró 10 percben mindösssze öt pontot kapott a magyar válogatott.

U18-as női kosárlabda Európa-bajnokság, 1. forduló: Szlovénia-Magyarország 42-67 (14-17, 11-16, 12-17, 5-17)

Magyarország: ANGYAL 19/9, WENTZEL 12, Mányoky 3/3, Varga A. 9, Kiss A. 7. Cs.: Tóth O., Tóth F., Révész 2, HORVÁTH F. 4, Kovács G. 6/6, VÁRI 5/3, Boros.