A magyar férfi vízilabda-válogatott története során negyedik alkalommal nyerte meg a világkupát, miután a berlini döntőben könnyed játékkal 10-4-re legyőzte Ausztráliát.

Märcz Tamás csapata hatalmas bravúrral, az olimpiai bajnok Szerbia legyőzésével jutott be a fináléba, ahol azzal az Ausztráliával találkozott, amelyet a csoportmérkőzések során szoros meccsen győzött le 9-8-ra.

Zalánki Gergő (4) és a csapat ezúttal támadásban és védekezésben is remekelt Forrás: MTI/Ujvári Sándor

Ezúttal csak az első két, egyaránt 2-1-re megnyert negyed volt szoros, de Kardos Gergely védései, valamint Zalánki Gergő és Manhercz Krisztián góljai biztosították a magyar vezetést. A harmadik játékrészben azonban sebességet váltottak a mieink, és 4-0-ra megnyerve a játékrészt, tulajdonképpen el is döntötték a mérkőzést, Manhercz ezúttal két góllal vette ki a részét a termésből. Az utolsó nyolc percet már csak becsületből sem veszítették el a magyarok, és végül hat góllal nyerték meg a mérkőzést, egyúttal a világkupát is.

A magyar válogatott a torna első, 1979-es kiírása mellett 1995-ben és 1999-ben tudott ezt megelőzően világkupát nyerni.

Eredmény, világkupadöntő:
Magyarország–Ausztrália 10-4 (2-1, 2-1, 4-0, 2-2)
gólszerzők:
Manhercz 4, Zalánki, Bátori, Pásztor 2-2, illetve Kayes, Power, Younger, Ford 1-1